Jump to content

..... tanke solid core


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Trebalo bi da je lako nabavljivo. Meni je ostao restl od ozhivhavanja jedne zgradurine (Zira u Ruzveltovoj) pa sam miran. Mogu da vidim sa drugarom gde je kabal nabaljan i koliko je uvezeno pa ako te interesuje Draka super, ako te interesuje Belden to je malko muka ali nije nemogucje.Ja sam zbog nekih svojih bubica jurio kabl po kodu sa jednog interconna koji je recimo sashio Goertz. Nashao da se prodaje u Lufthanzinoj radnji na samom aerodromu, kada mi to bude stiglo javicju utiske.. Cena nije neka straobalna ali je u pitanju SC Teflon zhichka...Uzdravlje...Da prekratim muke svima koje mrzi (ili im nije uzhivanje da chitaju Beldenov prospekt :coffee: )model SC Tef insulated zhice je 1585A bez krsticja .. taj je PVC. Nije skup 1000ft je 200 dolara i to bi bilo dovoljno celom forumu zanavek.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo sam tebe ceko - da premanduras preko threada i kazes koju pametnu .......:)

Pa vidi, nemoj ja da tebe moram učiti kako se leme krajevi tankih žičica na konektore bez da ti se skrlja i povuče izolacija... :coffee: Za to su izmišljene klešte u koje u samogradnji lepo probušiš sa rupom reda 4mm i usadiš komad adekvatnog materijala koji odvlači temperaturu. Ne moraju čak ni biti klešta, može i pinceta, ona malo veća. Na kraj kabela natakneš dve polutke u obliku slova C (dakle, frikin' pola kruga) i taj ti komad omogućava da em držiš kraj žice bez da je deformišeš, em povlači višak toplote da ti žičica ne topi i ne smežurava izolaciju. Naravno, treba se snaći... Ja sam često pržio pištoljkom po izolaciji i onda mi palo na pamet da uzmem teflonski uložak iz onih kobajagi profi činčeva, zasečem ga sa jedne strane skalpelom da se može sa strane navući i svući sa žičice i unutra ubacio komadić alu lima od 0.5mm savijen u dva polukruga ako je vodič tanji... Pomaže skroz... Ako već ne možeš naći teflonom obložen kabel ili radiš neku reparaciju/modifikaciju a ne menjaš oriđiđi ožičenje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...