Jump to content

Reparacija Grundig-a SV40


Chakey

Preporučeni Komentari

Dobio sam odavno amp iz naslova i slusao ga vec duze vreme, sustao je oduvek ali sam se navikao na to, vremenom se pojacalo sustanje ali je pre neki dan pocelo da puca iz desnog kanala pri paljenju nekoliko puta dok se ne zagreje pa prestane.Odlucio sam da pozamenjujem elektrolite i sad manje susti ali desni kanal i dalje puca. E sad ima gomila tantal kondenzatora pa me interesuje misljenje da li ih menjati sa tantalima ili manje blokovima a vece elektrolitima?? Da li menjati one aksijalne stirofleks kondenzatore MKT blokovima?Zamenjeni elektroliti u napajanju (bili 8000uF pravljeni 1967) stavljeni 15000uF, svi ostali elektroliti i oni zeleni blokovi sa wiminim , zamenjen kabl, stavljen euro konektor...Pojacalo je sa simetricnim naponom napajanja +-19V i u izlazu su germanijumski tranzistori AD166 , svi ostali tranzistori su silicijumski bc107 i neki tipa bc141/161

post-67-126048173605_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 11 months later...

Zaminljivo...ja sam kupio skoro preko KP starijeg brata, Grundig SV80...ima mislim nešto veći napon i po četiri AD167 po kanalu, tu gde su četrdesetici prazna mesta na hladnjaku...sam preamp je potpuno isti...moj primerak iako se Nišlija koji mi ga je poslao kleo da je u fabričkom stanju imao je jedan crknut izlazni tranzistor, srećom zbog dosta čudne konstrukcije sa posebnim malim osiguračima za svaki tranzistor ništa drugo nije otišlo. Sada je na kanalu pa ću uskoro nadam se i čuti kako to čudeso svira...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigao je sa opravke...bilans...jedan crknut izlazni tranzistor i njegov lični osigurač, isključen balans, izvadjena jedna zavojnica, nekoliko procurelih kondenzatora...sve sem poslednjeg očigledno posledica ranijih prčkanja po njemu...sada sve to otklonjeno...sviri dosta lepo, oseća se da ima dosta više snage od prosečnih Ge pojačalaca i na tihom noćnom slušanju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...