Jump to content

SSMH ECC82


Vladislav

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Slusao sam par ovakvih hibridnih pojacala za sluske i moram da te razocaram. Neces se nesto naslusati muzike sa njima. Jedini benefit bavljenja njima je da ces malo probiti diy led i steci neku rutinu. Veoma je prosto i mozes da ga napravis i u vazduhu, ne treba ti stampa.

Ako zelis nesto bolje predlazem Morgan Jones Headphone Amp da probas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nedavno sam naisao na ovaj diy projekat na netu:

http://www.diyforums.org/SSMH/SSMHvariants.php

 

pa me interesuje jel pravio neko? Mucim se trenutno da napravim od seme pdf u eaglecad, pa da sam ecujem plocicu. Koliko vidim ona je dvostrana, pa to dodatno komplikuje stvari (bar meni). :lol:

nema potrebe za stampanom plocicom.

 

veoma i lepo i efikasno moze da se uradi i sistemom point to piont.

 

konkretno ovu semu NE savetujem, jer baterija za ECC82 je veoma mala.

 

a mala baterija (B+ 48V) za ECC82 garantuje promasaj, zvucno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je poenta na niskonaponskoj spravi sa cevi, pogledati u pravcu ECC86.

 

http://www.diyaudio.com/forums/tubes-valves/280662-aikido-6gm8-ecc86-hpa-how-i-built-tube-amp-non-scary-voltages.html

 

Ličnih iskustava u gradnji uređaja sa ECC86 nemam, ali postoje dva putića iz mračne šume: ili se visokonaponska cev mora propisno napajati, ili se bira cev koja je pravljena da radi sa niskim naponima. Ja sam pravio Tubeclone (Gainclone sa LM388x i ECC88/6922 na ulazu) i nisam se baš nešto oduševio ma koliko je kombinacija bila hype na netu. 

 

ECC88/6DJ8/6922 je mnogo bolji izbor od ECC82 ako se ide na niži napon napajanja, ali ni ona neće briljirati ako ne dobije najmanje 90--100 ili više volti napajanja, bolje 150 ili 180... SirOliver je dao dobar predlog, za to ti treba cca 220V ispeglanog napona... Pošto postoji više šema istog uređaja (reverse engineering) na netu a razlikuju se u detaljima koji mogu da promene sveukupan kvalitet (pouzdanost ?) uređaja, ne bih da dajem ni jednu konkretno kao uzorak jer ih nisam gradio...

 

Izbor svakojakih šema na netu je prevelik, čak se i Elektor time pozabavio i skockao pojačalce sa EL84 koje se napaja sa cca 40V i koristi standardni print trafo 230/18V kao izlazni trafo za slušalice od 32 oma. Kod Elektora je dobro to što kompletan projekat prati spisak delova i nacrt pločice i u 99% slučajeva, repliciranje rezultuje funkcionalnim uređajem. Kako to svira, opet je upitno...

 

e03a036.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo hibridno pojacalo koje sam pravio je bilo neko sa ECC88 ili 82 ne secam se bas, 2x IRF510 i LM317, i bas tako, nisam se odusevio, stavise razocarao sam se u to kako zvuci, jer je brujalo, sustalo sta god da sam pokusao.

Palo mi je na pamet da zaobidjem plocicu i da radim point-to-point, da li se u tom slucaju prati sema, i vezuje bas onako kako je na njoj iscrtano?

Nista, zaobici cu ovu semu, pa cu da probam nesto drugo, imam EL34 kuci bar 10 komada (Ei Niš 3:) ) pa mozda mogu nesto sa njima da probam. :lol: 

Unapred se izvinjavam na glupim pitanjima, pocetnik za volanom. :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

radim point-to-point, da li se u tom slucaju prati sema, i vezuje bas onako kako je na njoj iscrtano?

 

Da. To se posebno odnosi na vod mase.

 

stavise razocarao sam se u to kako zvuci, jer je brujalo, sustalo sta god da sam pokusao.

 

Ja nisam imao problema sa smetnjama (bilo koje vrste) no je sam karakter zvuka od sasvim finog kakvog ga se može dobiti sa dobro odrađenim gaincloneom prešao u neko njunjavo stanje pa od dva zla, manje je bilo sve to raskupusati... Uglavnom, dodavanje cevi sa nedovoljnim naponom napajanja je kompromitovalo sve prednosti koje jedna (neka) lampa može da unese u zvuk uređaja.

 

U cirklotronu (hibrid) sam imao sreće dobiti na kvalitetu i muzikalnosti ubacivanjem lampe, ali ne zbog lampe same po sebi, no zbog kvalitetno osmišljene topologije i korektne izvedbe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Unapred se izvinjavam na glupim pitanjima, pocetnik za volanom. :lol:

 

Nema glupih pitanja, samo glupih odgovora.... :sclerosis:

 

Bez brige... :wink2:

 

Ja kad sam poceo nisam znao razliku izmedju DC i AC , mada kad malo bolje razmislim,  ni sad bas nije mnogo drugacije. :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...