Jump to content

Избацивање хард-а ван кућишта


Дане

Preporučeni Komentari

Zbog svega toga se i ide u provereni servis računara i to se sve sredi vrlo brzo... usb možeš slobodno da vadiš i štekaš ništa nećeš oštetiti ako nisi išao na opciju Safeta rimuv hardver no ako se bolje osećaš onda klikći.
\

Па да, само можеш да останеш без података. Зато је ипак је сигурније потрошити 2 клика мишем за безбедно уклањање хардвера.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Разумем ја тебе. Кажем, сигурније да се оде на безбедно уклањање хардвера јер може да се деси да приликом вађења стика или харда траје неки процес писања података на исти.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

\

Па да, само можеш да останеш без података. Зато је ипак је сигурније потрошити 2 клика мишем за безбедно уклањање хардвера.

 

 

Više nego jednom sam formatirao stick zbog toga. Jedan eksterni 500G mi je izdahnuo, ne znam zašto, ali poslednje odvajanje od PC-a je bilo sa "uštedom" od dva klika mišem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem zašto želiš izmestiti hardove van kućišta i žonglirati kablovima?

Tako uvek postoji šansa da ti ili neko drugi nepažnjom povuče neki od kablova u toku rada i eto zla.

 

Ako podesiš da ti se neupotrebljavan disk gasi nakon x minuta a pritom isključiš i indeksiranje na istom, ne bi trebao više sam da se uključuje.

Pretpostavljam da si isključio automatsku defragmentaciju pošto imaš i SSD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako rekoh, ja sam imao otprilike isti trip (da se disk ne vrti kad mi ne treba) pa sam to postigao kompletnim prelaskom na eksterne diskove. Doduše, unutar kućišta PC-a uz sistemski SSD imam i jedan Toshiba (crveni/5700rpm) od 2T zato što mi uvek treba nešto što je nepraktično držati na malom sistemskom disku... Pa nek se vrti... deset minuta nakon poslednje aktivnosti, taj se veliki disk sam baca u neku vrstu mirovanja... Može i tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Па, Вин стално укључује те дискове.  Пре свега сваким паљењем компа. Да би их после 10мин зауставио. Па поново завртео кад упалим неки програм (који је инсталиран на ССД). Па опет зауставио... И тако стално. И обавезно их заврти ако хоћу да инсталирам програм. А највише ме нервира кад тако дискови мирују, не врте се, а ја гасим комп а Вин их заврти да би их угасио после 5 секунди. :connie_nutzo:

У принципу, служе ме годинама, нарочито овај 640 Black на 7200, и имају страшно много старт/стоп циклуса, односно spinup count.

Понекад по неколико дана не користим неки диск а он дода још 100 старт/стоп циклуса. А и тај ел. мотор има свој век трајања.

А кад раде, прво што се чују (у мом веома тихом компу), друго, греју себе и око себе, треће, непотребно троше ст........ :)

 

Што Stein каже, трип, ал тако хоћу.

 

Најбоља варијанта би била екстерна фиока која би се повезала дужим SATA кабловима на комп (или eSATA?), одговарајућим кабловима на одговарајуће напајање из компа и да има прекидач! Значи, ништа додатни кинески адаптери за струју и  ништа USB.

Да се разумемо, могу они и да остану у компу, али да ја имам прекидач.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eksterni disk je zakon

kad mi treba, uključ, kad mi ne treba, isključ

fleš diskovi su sve veći. uskoro će doći do tera prostora...uživancija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fleš diskovi su sve veći. uskoro će doći do tera prostora...uživancija

 

Ne znam kakva su iskustva drugih, ali što se mene tiče, ako se gleda u rangu odnosa cena/količina prostora/brzina, eksterni hard diskovi će još dugo biti nedostižni za flešove. Jesu kabastiji, fakat, ali koliko kabastiji? Mobilni telefoni su prvo bili ogromni pa potom sve manji a sada opet sve veći i veći... Prosečan eksterni disk od 2.5" je otprilike u klasi gabarita prosečnog smartfona. Bemliga, ako smartfon stane u džep, stane i eksterni disk... Flešove sve manje koristim - Dropbox, Google Drive i slični cloud storage servisi rade posao do 15GB... Fleš mi sada služi da ga zabodem u autoradio, TV... Da se dobije fleš koji čita/piše toliko brzo kao prosečan (jeftin) eksterni disk mora dobro da se odreši kesa...

 

Elem... edit: za korisnike windowsa... u slučaju da se ne radi redovit update sistema, postoji hotfix od strane mikrosofta koji omogućava da se poveća brzina rada USB-a: http://www.techgravy.net/kb2581464-increase-maximum-transfer-size-of-usb-storage-devices-for-windows-7/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Externi USB 2.0 il 3.0 rek sa napajanjem, imaš na svakom kućištu pozadi taster

 

 

a možeš i izvući sata kablove van kućišta kao što vidiš na slikama i ja imam par takvih diskova (ružno izgleda ali se nalazi u pisaćem stolu i niko ne vidi) a tu je i novi (stari) cd pisač a matična nema ide konektor stavio sam stari rek (tj pola od reka) i iskoristio adapter ide na ušb.

post-1515-0-38364200-1427711832_thumb.jp

post-1515-0-96706700-1427711851_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...