Jump to content

felerični *.cue - how to fix?


stein

Preporučeni Komentari

Našao... Sreća pa ima samo 5100 i kusur strana mogućih rezultata... Veća sreća je što je malo izdanja sa 5 CD ploča gde se broj numera na cue fajlu poklapa sa brojem numera u cddb....

 

Hvala ti mnogo!

 

:respect:

 

(jest, potrajaće dok izbunarim sve ali... :) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Recimo da sam rešio CD br 1, sad još 4 CD-a pa onda idemo dalje, tražimo albume na hardu koji su dezinformisani :)

 

Edit: i definitivno brže nego pešaka... Nadam se da će biti dostupan info i za ostale albume...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih sada rekao da sam izmislio mlaku vodu, ali sam rešio problem oko konverzije i to na podmukao način. Zapravo je veoma prosto i iz meni sasvim neobjašnjivih razloga, naprosto radi.

Daklem. Sa jedne strane Foobar i Total Audio Converter (na računaru prisutan i flac.exe) a sa druge strane neki lossless file + pripadajući mu *.cue sheet.

Pokrenem konverziju sa Foobarom (otvorim *.cue sheet) i ovaj se siroma naprasno zaglupi i prijavi mi zilion grešaka na pola puta, naravno, pritužbe sve upućene grešci u *.cue fajlu.

Pobrišem ono što je konvertovano, u file manageru (explorer ili total commander) izaberem file u kontekst meniju (priziva TAC) i pokrenem konverziju sa TAC-om (koristi se isti cue file koji je prijavljen kao feleričan od strane Foobar-a) i odradi konverziju kako i valja. Proverom dobijenih separatnih audio fajlova uverim se da je sve razdvojeno kako i treba da bude razdvojeno. Sve je u redu.

Sledi neki sledeći album, probam opet TAC i on opet radi. Na nekom od narednih, siroma TAC pobrljavi, prijavi grešku, ja pobrišem konvertovane fajlove, izaberem cue file otvorim sa Foobarom i ovaj odradi konverziju kako i treba.

E sad... nisam pametan, ali ispada da nema pravila koji će konverter da pobrljavi (i kada i zašto) i neću više ni da ulazim u razloge zašto se to dešava - naprosto ako jedan poludi i neće, imam onaj drugi koji isti taj lossless file hoće da konvertuje. Kad budem naleteo na neki cue sheet koji zablokira konverziju na oba programa, e, onda ću da proveravam gde je problem unutar *.cue sheet-a... Do tada, smatram da sam našao workaround... 

Ako nekog zanima TAC, oficijelna strana je tu: http://www.coolutils.com/TotalAudioConverter

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...