Jump to content

Hladnjaci?


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nabavio 'ladnjak u Vremeplovu.

trudio se oko Mehatronike, tamo radi jedna ljubazna gospodja. samo nista ne mozes da kupis odmah, sve se narucuje iz Nisa, stigne za 2-3 dana.  a mnogo toga ne mozes ni da vidis uzivo. tako ispade Vremeplov sa finim prodavcem...potrudi se pa pronadje nesto i po nizoj ceni. moja naprava nije toliko kriticna pa je i cena bila ok ali ko se upusti u A klasu po kanalu nemoze da prodje ispod 3500 do 4500 dinara cenim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali ko se upusti u A klasu po kanalu nemoze da prodje ispod 3500 do 4500 dinara cenim.

 

Ko prođe za te pare, da poljubi sliku svog sveca i kaže mu hvala... :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh pa zavisi :)

A klasa ima od 20W disipacije... pa do... kolko imaš para :D

 

A i to što kažeš... Mada, meni u glavi o'ma pojačalo malo veće snage, bar 25-30W (u A klasi) pa onda disipacija bude nekih 60-100W po kanalu a tu se teško može uklopiti za te pare (3500-4500 dinara za nove hladnjake)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma naravno - nešto da sviri ljudski, a ne ovi miniji :P

Elem, nešto najjeftinije što sam našao kod nas a da ima prođu: http://store.comet.rs/en/Catalogue/Product/9145/tako da se, eto, uklapa na tih 4500 din po kanalu - ali bez PDV ;)

 

Nije problem sa "mini" verzijama - evo baš sam nedavno prebacio SE amp sa EL34 u triodni mod rada. Tu ima nekih 250+V i u triodnom modu nema tu mnogo više od 2-2.5W po kanalu pri tom naponu... Više nego dovoljno da tera Fostex FE126E u hibrid BR/horni... Par tih drajvera je onomad bio nekih 98-99€ plus malo mdf-a i lepila, upadne se u 130-150€ (zavisi koliko se potroši na finiš kutije), mali ali vrhunski urađen amp u A klasi reda snage 2-5W i milina... U maloj prostoriji...

 

 

ja i nisam do sada video nesto jace od 10tak W pa to rekoh...sem Marantz PM 80 koji navodno sviri na 25 u A...mada je za moj ukus k'o plavusa

 

Kod mene se traži amp snage reda 50 (još bolje 100) W da potera one moje roletne - sreća, pa ne mora da bude u A klasi... Na subwooferima (OB Eminence Alfa 15") je omaža 4 Ohma pa mu dođe nekih 32W u A klasi, ali su zato sami hladnjaci skoro 10kg... http://www.diyaudio.rs/topic/7232-hladnjaci/#entry197826- Morao sam da se snađem i pristanem na neku vrstu kompromisa - za roletne koristim amp koji je neka vrsta SE pojačala vezanog u most i u principu je sličan Push - Pull pojačalima a velika prednost je što se mirna struja (režim rada tj reon rada u A klasi) može podešavati u velikom opsegu - od svega nekoliko, pa sve do nekoliko desetaka W - sve zavisi od količine/rezerve napajanja, broja izlaznih elemenata i količine hladnjaka... Trenutačno hibridni cirklotron daje nekih 8W u A klasi (što uglavnom pokriva 90% vremena koje se koristi za slušanje) a ono malo mora da klizne u AB klasu, mada, ja to više svakako ne čujem na tim glasnoćama a sa ovako uništenim slušnim aparatusom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...