Jump to content

JVC JA-S71 promena spreznih elektrolita


remam

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 2 months later...

Posto vidim da niko da sada nije odgovorio na ovu temu,ponavljam pitanje.

Sta bi mi preporucili kao zamenu za kondezatore na putu signala,sadasnji su Elna,ali imajuci u vidu da je to poprilicno matoro (a kvalitetno uradjeno),resio sam da ga "osvezim".

E sada u ponudi imam da ovde kod nasih dobavljaca uzmem Wima MKS02 seriju i umesto postojecih Elna elektrolita uradim zamenu sa postojecim vrednostima na putu signala,a mogao bih i da nabavim "preko" nesto slicno,Elna Silmic II namenjen za audio upotrebu (ili Low Leaking Current seriju Nichicon KL ili Rubycon TWL).

U pojacalu su (vidi se na semi) svi elektroliti na putu signala LL Capacitors,pa da li na to mesto staviti isto LLC,neki od ovih poslednjih ili Elnu Silmic II za audio ili nista od elektrolita i odmah ubaciti Wima blokove (metalizirani poliester-MKS02) jer su po velicini,kapacitetu i naponu odgovarajuci za zamenu elektrolitima?

Svaka sugestija je dobro dosla,bez skretanja sa teme. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa zar niko nema nikakvu sugestiju u vezi pomenutih elektrolita-blokova za zamenu?

Treba da napravim porudzbinu pa ako moze neko da mi pomogne da "prelomim" sta da uzimam za ovaj up-grade? :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LLC Panasonic je tesko naci kod dobavljaca (tako reci da ih i nema kao sto je Farnell,Digi i slicnih,kao i npr. Elna RLB serija),tako da sam ostao pri Nichicon KL za put signala,nadam se da nije losa varijanta..?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa na to sam i mislio,kod nas postoje zamenski blok ovih vrednosti,napona i velicine (Wima MKS02,MKS2-metalizirani poliester),doduse nije metalizirani polipropilen (oni su bolji i od poliestera,ali su gabritno mnogo vecih dimenzija,jer nemaju za tako male napone,50V),ali mislim da bi trebao da bude sigurno bolji od najboljeg elka.

 

post-1755-0-80066400-1426252384_thumb.pn

post-1755-0-62053100-1426252376_thumb.jp

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je na tebi.

 

ako nije bitno sta je bolje, vec da pojacalo svira kao sto je sviralo originalno

(od mene se u 90% slucajeva to trazi) onda nadji dobre kondove.

 

ako je bitno sta je bolje, BEZ RAZMISLJANJA stavi polipropilene ili metalized polipropilene.

 

znaci, moras da odlucis : original ili sta je bolje.

 

ja na primer polako, laganica, sredjujem i refresh-ujem 100% za sebe jedno vintage pojacalo

 

Teac AS-M50. konkretno, nisam se dvoumio sta da stavim, stavio sam kao sto je u originalu.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...