Jump to content

penzionerski TV sa d-sub (RGB) 15-pinskim ulazom


Preporučeni Komentari

pozdrav poznavaocima,

 

u sklopu povećanja penzije od novembra, od razlike u penziji planiram da kupim svoj prvi televizor da mogu i ja da gledam grand i pink kao sav normalan svet.

E, a pošto nisam skroz normalan, i dalje bih ekran koristio uglavnom za monitor kao sada sa Filipsovim eksternim monitorom što je slučaj.

Na njega kačim Compaq laptop koji ima samo 15-pinski RGB izlaz.

E sad, da li da gledam televizore sa d-sub ulazom ili d-sub-to-hdmi adapteri vrše posao? Ako da, onda se svet Saše Popovića i Željka Mitrovića otvara do pucanja ragastova!!!

daklem, šta vi mislite?

 

 

 

 

 

....ne o Saši i Željku, to zadržite u sebi, nego o opcijama/iskustvima na zadatu temu?

 

Budžet je veoma mali, do 300EUR, a dijagonala do 80cm koliko i očekujem da će se povećati penzija!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Ovaj model ima d-sub... http://www.lcd.rs/product/TV-LED-Toshiba-32P1300DG/2852.html

 

Nije vrh moderne tehnologije ali jest u okviru cene, jest u okviru gabarita i ima d-sub konekciju... i naravno, potpuno nov TV sa sve garancijom...

 

Što se kablova tiče, ima adapter kabl sa box-om: http://www.ewe.rs/artikal/OST01305/FAST-ASIA-Adapter-HDMI-M-VGA-D-sub-F-crni/?category=80 (u Srbiji) pa onda može i takav TV koji nema d-sub konekciju... (što drastično povećava mogućnosti izbora televizora)

Za ovaj kabl-adapter nisam siguran kako treba da bude u smislu muški-ženski konektori na krajevima i da li imaš vga-vga kabl koji bi pasovao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo iz Mađarske donose za 320eur:

 

Panasonic TX-32AS600E

 

Kupio sam matorcima, prezadovoljni su. Izgleda da sam pogodio iako sam ga samo kratko testirao kod sebe:

 

http://hdtelevizija.com/2014/06/19/panasonic-tx-42as600e-full-hd-lcd-televizor-recenzija/2/

 

Koliko vidim nema d-sub, probao sam ga preko hdmi i skart ali mislim da neče biti problem koristiti adapter.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja LG fullHD mon/tv od 27 coli (fantastično očuvan star godinu dana) ima sve moguće i nemoguće ulaza + daljinac!

Bolja slika od bilo kojeg panasonik televizora (ja ga koristio na pc-u).

Ako te zanima (daću ti ga povoljno) javi mi jer sam tu svega 10tak dana :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja LG fullHD mon/tv od 27 coli (fantastično očuvan star godinu dana) ima sve moguće i nemoguće ulaza + daljinac!

Bolja slika od bilo kojeg panasonik televizora (ja ga koristio na pc-u).

Ako te zanima (daću ti ga povoljno) javi mi jer sam tu svega 10tak dana :-)

Model?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...