Jump to content

Technics SL-P200 cd playa'


Aleks

Preporučeni Komentari

Pazarih danas ovaj CD player na buvljaku, neispravan za 1000 din (cigo se poče kleti da radi ali jok).

Nije hteo da otvara vratanca, pa rekoh dal da čekam sledeću subotu i da ga tražim da mi vrne pare, il da popravljam - ajd šrafciger u ruke.

Nakon malo osnova mehanike, super lepka i čišćenja lasera, poče da svira :) I to jako fino.

 

E sad, vredi li čemu budžiti ovo čudo, tipa lampe u izlazu, ili neki opamp... ili pokušati izvesti spdif out?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

 

Ne znam šta pametno reći, ali obično krenem od cene novog uređaja - a u ovom slučaju je to bilo oko 300 US$... Da bude jasnije na čega ciljam, Philips CD614 (koji od 1992 svira kod nas u kući) je nov bio testiran u klasi cene od 500-700DEM (nemački Stereoplay, čini mi se) i bio u klasi Spitzenklasse Reference, ja ga 6 meseci starog kupio za 350 maraka, nezadugo su se singapurski primerci mogli u Conrad-u kupiti za 250 maraka, novi, a danaske se vade iz kontejnera po zapadnoj Evropi, donose ovamo i prodaju za 1000-2500 dinara... Šta to znači? Pa ništa. Marantz CD4000 je nov bio oko 150 USD$ a mnogi ga uz adekvatne prerade dovedu u nivo klase vrhunskih uređaja... Sa Technicsima nema toliko prostora za jednostavne diy prerade, sad, dal' zbog samog osnovnog koncepta il' zbog "nedovoljnog potencijala", klinac će ga znati...

BTW, ti si napisao da je model SL-P200 a link koji si dao je za uređaj sa oznakom SL-P2000... a post isto govori o P200...?

Ja se ne bih smarao - ako ti je do prerade, traži neki Marantz ili Philips, to je bar dobro potkrepljeno dokumentacijom i iskustvima svuda po internetu... Ja sam stao i sve to poizbacivao iz kuće kad sam za 250€ kupio Acoustic Advance MCD 204... Balansirani i nebalansirani izlazi, cevi u analognom delu, zasebne sekcije napajanja... Za te pare, odličan CD plejer a teško da se za taj iznos plus vreme plus živci može dobiti šta bolje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, ti si napisao da je model SL-P200 a link koji si dao je za uređaj sa oznakom SL-P2000...?

 

"Hi folks, Looking for any advice in upgrading my Technics SL-P200 CDP "

 

Fizički, mesta za budženja ima (pola kutije prazno :D ), moram ja to da proučim detaljnije... :)

 

Hvala Stein!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...