Jump to content

Pomoć oko skretnice Pioneer S-510


mrcelavi

Preporučeni Komentari

Rešen da spasim ovog časnog starca od daljeg propadanja ( mada su mu svi vitalni organi povadjeni i zamenjeni) prvo sam krenuo na skreticu i tu zaglavio jerbo mi to nije jača strana. 

 

Idemo redom: Srednjetonci - samo jedan originalan, drugi izvadjen i zamenjen nekim kršem. 

Oba basa promenjena i stavljeni neki Piramid 10" , visokotonci originalni.

 

Na skretinic su zalemljeni osiguraci i kako se čini da su pregoreli. Dali zbog toga ili ne su kablovi povezani tako da tek kad se spuste žice sa visokotonca na srednjaka on proradi no mi se čini da svira kao visokotonac. 

Možda bih se i snašao sa ovom šumom kablova da nije high range pota.

 

Oznake na skretici pošto se na slici ne vidi baš najbolje su sleva na desno:  W, M, I, T, C.

 

Kablaza ide : Bas- W i C plavo bela,   crvena T bela C na visokotonac,  roze M bela C na pot,  crvena I crna C na spoljne konektore.

Sa pota se spušta zelena i bela ali kad je spojim na srednjetonza nema zvuka, tel spajanjem na + i - visokotonca proradi srednji.

 

Aj pomagajte, šteta da zavše na smetlištu istorije.

post-1245-0-65060900-1392742220_thumb.pn

post-1245-0-07590600-1392742238_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zamenom drajvera je obesmišljena potreba da se skretnica dovede u izvorno stanje. "Neki Piramid 10" " baš i nije od pomoći... Ovako kako stvari stoje (po tvom opisu), ove kutije jesu na smetlištu istorije samo ih još niko nije obavestio - iliti, jednom nogom u grobu, drugom na kori od banane...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...