Jump to content

slušalice i klasa A


kuruz

Preporučeni Komentari

Nedavno sam kupio AKG K400 slušalice i nakon par sati slušanja na mom SONY TA-AV501 pojačalu pitam se koliko bolje može od ovoga. Oduševljen sam sa dinamikom i detaljima zvuka koje imam na slušalicama i muči me jedno pitanje, a vi ocenite da li je glupo ili ne:

 

Da li je zvuk iz kvalitetnih slušalica spojenih na pojačalo klase AB blizu zvuku sa kvalitetnih zvučnika spojenih na pojačalo klase A ?

 

Odmah da kažem nešto u svoju odbranu... Nisam nikada slušao Class A pojačalo, niti imam prilike da to uradim. Idem nekom logikom da pojačalo od 2 x 110w može da se igra sa slušalicama kao mače sa muškatlom :wink2:

Isto sam čitao da neka AB pojačala rade na malim snagama kao A, ali ne znam da li se to odnosi na moj slučaj. Guglao sam na ovu temu, ali nisam našao odgovor - uglavnom se priča o Class A pojačalima za slušalice.

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ako se napravi namensko pojacalo za sluske u diskretnoj tehnici , obicno to i bude A klasa - jer se radi o malim strujama koje vuce potrosac (sluske)

 

mislim da je na forumu vec bilo nekih projekata ampova za sluske , a najjednostavniji bi bio mosfet follower  ; vrlo verovatno i jedan od najbolje zvucecih pristupa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa lampama je skroz dobro rešenje a ne mora da bude skupo niti je komplikovano - nema izlaznog transformatora: http://www.jogis-roehrenbude.de/Verstaerker/PCL805-KH-Amp/PCL805-KH.htm - ovo sam radio onomad dok sam imao sluške, dobre... (pojačalce sam pravio na bazi nacrta vodova objavljenih u Elektoru - nisam 100% siguran da je štampa na sajtu identična onoj po kojoj sam ja radio, mada, liči)

PCL805 Ei ima lik u Čačku, 250 dinara komad i Lik iz Požarevca, 3€/kom (ima još 6 komada) (na KP)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako hoces da se igras sa tranzistorskim pojacavacem za slusalice i ovo ti nije lose. Napravio sam vec odavno i sa njim guram AKG K702 koje su jako zahtjevne za pogurati.

Jako detaljno objasnjeno i imas nacrte stampane ploce koje izecujes sam. Samo polemis komponente i to je to. Nece biti ni skupo. 

 

http://headwize.com/?page_id=105

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako hoces da se igras sa tranzistorskim pojacavacem za slusalice i ovo ti nije lose. Napravio sam vec odavno i sa njim guram AKG K702 koje su jako zahtjevne za pogurati.

Jako detaljno objasnjeno i imas nacrte stampane ploce koje izecujes sam. Samo polemis komponente i to je to. Nece biti ni skupo. 

 

http://headwize.com/?page_id=105

 

S ovim pojačalom i zvučne kutije moš' poterat :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala narode na odgovorima.

Kako finansije stoje pojačalo će morati malo da sačeka. Prvo neki DAC , pa zvučnici, pa tek onda fina grejalica u A klasi.

 

A kako vidim prema ostalima na jednom pojačalu se ne staje, treba probati i lampe... :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...