Jump to content

Polovan risiver/pojačalo


Gordak

Preporučeni Komentari

Poštovani forume, došlo vreme da započnem nabavku "ozbiljnog" sistema. Za sad, jeftinija varijanta pa dokle se stigne. Počinjem od amplifikacije a zvučnike ću ili nabavljati naknadno ili praviti naknadno, manje bitno. Bitno je da amp podnosi zvučnike od 4 oma jer će njih prve da tera. Interesantne ponude su mi:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-TX-9022RDS-10369669-oglas.htm?filter_id=1964416

http://www.kupujemprodajem.com/onkyo-tx-8510-rds-9943275-oglas.htm?filter_id=1705920

http://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-A-8940-10369734-oglas.htm?filter_id=6736

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-PM-635-10270230-oglas.htm?filter_id=202054

 

Interesantna mi je cena oko 50e za pojacalo, odnosno oko 75e za risiver.

Znam da je malo, ali iskreno, ne usudjujem se da dajem veće novce za polovnu robu, jer to nije oblast u kojoj imam mnogo iskustva.

 

Takođe, zanima me da li možete da mi preporučite nekog prodavca sa "kupujemprodajem" ili možda bolje, koga izbegavati.

Živim u Beogradu i stvarno nemam kad (zbog posla praktično nemam slobodan dan) da idem negde van grada da probam pre kupovine, a mačku u džaku ne kupujem :-)

 

Izvori je za sad PC a vrlo brzo ću verovatno u nabavku gramofona. Ne preferiram neku marku posebno, samo malo više gledam Onkyo jer čujem da su im uređaji pouzdani.

 

Jesam li nešto zaboravio?

 

Hvala unapred. 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ovaj Onkyo A-8940 u oglasu bi definitivno bio moj izbor ali je isto tako očigledno da uređaj na slici nije uređaj koji se prodaje. To bi trebalo otići i lično videti, doooobro onjušiti i ispipati, bez obzira što je cena niska - svaki tvoj dinar ili evro su savršeno dobri i valjani...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sam i ja prvo pomislio, ta slika je prva koju google izbaci  :wink2: Srećom mi je taj čovek (Toša) u blizini. Na šta obratiti pažnju posebno kad odem da ga pogledam?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S obzirom na broj uređaja koje ima u oglasima, prvo što ne može biti istina da je ovo njegovo prvo pojačalo koje mu je tata kupio i slične baljezgarije. Dakle, prodavac je ovo dobio sa još sijaset drugih uređaja i nije ga nešto posebno slušao, pregledao, zagledao pa moraš to uraditi ti. Ne možeš očekivati neki poseban tretman za ovih 49€ koliko je naznačeno ali definitivno pokušaj da prvo ispregledaš spoljašnju pojavu, okrzotine, ogrebotine, da li su svi dugmići čitavi (oće da se desi da je poneko slomljeno pa iznutra sam pokrpano i otpadne čim ga klikneš ili okreneš) i definitivno moraš da ga poslušaš - klikanje po selektoru, pomeranje balansa levo desno, promena glasnoće polako i brzo mogu da nagoveste neki problem - krčanje, šuškanje - bilo bi idealno kada bi mogao da ga poslušaš bar pola sata da vidiš kako se ponaša - da li izbacuje zaštita itd, itd a sve ovo zavisi kako će se prodavac postaviti - može da ti kaže da si dobrodošao da probaš sve pre kupovine, a isto tako može da kaže da nema vremena za to i da je sve "uzmi ili ostavi"... Unapred je teško reći...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Obi van Stein you listen...'

Od svega sto si gore izlistao ja glasam za Harman Kardon. Ne zbog marke ili karakteristika (na kraju krajeva prvi izvor ce ti biti PC bez DACa ili 'audiofilske' kartice) nego zato sto sam od doticnog Dejana vec kupovao neke stvari. meni je posteno naveo sve mane  PP i PS koje sam kupovao od njega i sve je bilo bas tako. Dozvolice ti probu ali ne i nosenje stvarcice kod majstora. Naprotiv dozvolice ti i da povedes majstora sa sobom i da pregleda aparat. To je vredno paznje? Osim njega, mogu da preporucim i Mladena iz Loznice, na KP nick 'fidelity'. Pazi iz Loznice ih ima vise.

 

Medju ostalim ima raznih likova: Deda iz Zemuna koji nikad nista ne zna da ti objasni o aparatu osim da je ispravan (pitam se kako li dolazi do njih).Drugi jedan lik koji stalno daje pojedinacne oglase, bez linka ka ostalim oglasima. Ko ne gleda ostalo i ne pamti pomisli da covek prodaje samo jednu stvar i da nije profi trgovac.

Naidjes i na potpuno naivne ljude...jedan slusa Dynaudio zvucnike i celog zivota se zali da nemaju bas a u stvari mu ne radi ceo jedan kanal na Marantzu koji je prodavao i sl...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam kod njega skoro neki tuner. Mislim da je lik OK, ono što napiše to je to. Samo, malo mu je "prodavnica" onako.., a i likovi koji su bili tu kad sam došao po tuner :63izs7n: ...

Ovo pojačalo mi deluje malo više ogrebano i iskuckano. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mozda. Mada, meni se cini, kazem cini, da su to vise neke flekice koje bi mogle da se ociste, osim par tackica na panelu. Nego eto, neka pogleda ako bude u mogucnosti, nije na odmet ako mu je cilj i da ustedi. Naravno ako moze da ispita pojacalo kao kod Dejana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodatno pitanjce, može li se TAPE OUT (ili Rec) konekcija koristiti za povezivanje drugog pojacala na isti izvor zvuka? Ako me razumete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodatno pitanjce, može li se TAPE OUT (ili Rec) konekcija koristiti za povezivanje drugog pojacala na isti izvor zvuka? Ako me razumete.

 

Revox reče, ja bih dodao napomenu da na Tape Out izlazu signal ide direktno sa odabranog izvora - nema regulacije glasnoće, priključeni pojačivač bi trebalo da ima svoju regulaciju glasnoće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Revox. Stein, razmišljao sam o tome, pretpostavljao sam da je tako. Hvala na potvrdi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne ljutim se, što više priče uđe u jednačinu, više ću i ja znati. Za taj Dnenon za koji se raspituješ, Internet kaže "poor sound quality that lets this Denon down" ali to je već na tebi da oceniš. Čekamo pametnije glave da se oglase :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod nekih starijih Denona bilo šta što ima prvu cifru (od tri) manju od 8 ili 9 nije ništa posebno. Ako može da se uzme kao smernica. Četvorocifreni i dvocifreni Denoni su opet priča za sebe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-SU-810-veoma-ocuvano--10257628-oglas.htm?filter_id=9460Da li mi se čini ili ovde na forumu ne mirišu Technics baš? I zašto.

 

Meni ovo deluje zanimljivo. BTW, nešto mi se zakomplikovalo tako da još uvek nisam nigde otišao i nešto poslušao zaista :-/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

after all ovo je DIY forum

 

Tačno tako..

 

Sve to što se nudi za 50-100 eura je davno prošlo vreme.. bilo kakav integralac od par stotina dinara, čija izgradnja sa kompletnom periferijom neće preći zacrtanu sumu, lako će svirati bar isto kao konfekcija..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...