Jump to content

Potrebna pomoc oko Marantz-a SR 4600


Milander :)

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Na pamet će ti teško netko reći išta suvislo osim ako nije u pitanju neka uobičajena greška za taj model. Meni se slično događalo na NAD C370 i ispostavilo se da je riječ o zaštitnom kolu - uobičajen kvar na njemu. Dakle, moja asocijacija je slična kao što je i Guja pretpostavio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve zevisi šta ga zeza.kada pokušaš i stendbaja u on a ono odbije, onda imaš problem obično u izlazu ali da klepeće iz čista miraje obično u pitanju stendbaj napajanje, cenim da to tvoj amp ima. ono zarad daljinca, mora biti na mreži.e sad da li je tako u stendbaj dokolici došao pozdrav iz mreže koji ga je zaglupeo ili ukokao deo napajanja zaduženza stendbaj/on, treba otvoriti i premeriti. dijagnostika ne boli šta se brineš.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima stand by napajanje, ako mislis na maleni trafo :). Pa da, i to sto kazes. A je l mi mozes reci gde je najbolje da ga odnesem na popravku? Posto ja toliko ne znam. Voleo bih da znam, da naucim, ali ne mogu bas da prckam, da ne pokvarim jos vise. :) Drugar mi rece da bi trebalo izmenjati kondezatore u mrezi, znaci ili to ili stand by napajanje. A ja samo da me ne kosta mnogo, bas sam cicija :D. Salim se, dacu koliko bude trebalo ali ne bih da me neko predje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zanimljivo, elko od 2200uF ima samo 216uF a esr mu je neverovatnih 9 oma (na 100Hz).

nažalost nije to jedino što ne valja, zamenom istog je klepetanje drastično usporeno i oseća se da rele ima snagu ali.. klika i dalje ,

sutra sledi nastavak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izgleda da je ovaj marantz prelep kontejner za đubre.

kolikogod lep, đubre je unutra.

radi se elektrolitima Koshin KR3 serije u napajanjima, kao i onaj u stendbaju, ima ih još nekoliko veselih:

2200uF, +12v napajanje je 42uf, ESR 44 OMA!

2200uF -12v napajanje je 530uF ESR 3,7 oma,

6800uF +5v napajanje je za sada dobar, 6380uF, 25 milioma

ali zato ostali mali kondovi rasuti po napajanju imaju očajan esr i kapacitet do 50 posto manji. jedan od 47 mikro ima impozantnih 2 mikro  itd..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cenim da po lokalnim stepenima ima i lokalno rasprezanje pa je to pomoglo ovom "ničemu"..

naponi su sada ok, ali... hehe uvek ima 1 ali: sklopić za kašnjenje uključenja je sada ceo ok a ima 1 simpatičnu komandu koja se preko cele donje štampe (ima 3 sprata

štampi plus mrga na prednjoj ploči) proteže do fleta koji se gubi  u digitaliji na gornjim spratovima..

baš zanimljivo za pretragu :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milander, razmisli hoćeš li zadržati Marantza, pa da ga Guja sredi full kako treba ili će na bubanj, pa da ga samo osposobi za prodaju. Znaš kako te automehaničar pita: "Hoćeš li prodavati auto ili da ga napravimo kako treba?". ;)Prema ovome i kad se pronađe i otkloni uzrok upadanja u safe mod bi valjalo osvježiti podosta kapaciteta u kutiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...