Jump to content

Kako da povežem novi TV na staro pojačalo


Koja

Preporučeni Komentari

TV je Samsung 40F6400

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

ne vidi se dobro, slike su sa neta. Činčevi su 5 komponentnih ulaza, nisu izlazi. Iznad onog skroz desnog piše Digital Audio Out (Optical). 

 

Pojačalo je Sony TA-F519R (obično 20 godina staro pojačalo sa analognim ulazima - činčevima)

 

Kako da povežem i šta je najjeftinije što bih trebao da dokupim, da bih povezao da zvuk sa TVa ide preko pojačala?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Jedino sto ce onda zvuk na tv-u da bude mutiran sve vreme dok je konektor da prostis uboden u tv, ako imas kablovsku mozda na kutiji od risivera ima audio aut, recimo na svim d3 sbb ima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak je neupotrebljivo. Nema bass-a. Izgleda da izlaz za slusalice ima neki highpass fiter.

 

Ideja je bila naravno da streamujem muziku preko TVa. Ili to ili da pravim interkonekt od 8 metara od kompa, ili da pravim HTPC :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije zauzet naravno, nikad nisam video ni jedan uređaj da koristi to :)

Hvala, odlična ideja.

 

Ubledeli, ovo deluje zanimljivo. Mada ukoliko bih već stavljao komp bolje odmah neku jeftiniju AMD APU varijantu.

 

Za sada sam najbliži varijanti interkonekta od 8-9 metara :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ja shvatio da hohes da televizijski program slusas preko pojacala, posto ima i filmova i muzickih programa, onda je najbolje ako je skart izlaz iz tv-a da se uzme odatle, a ima i gotovo resenje

http://www.elementa.rs/katalog/Kablovi%20i%20priklju%C4%8Dci/Priklju%C4%8Dci/Adapter%20priklju%C4%8Dci/Video%20adapteri

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ja shvatio da hohes da televizijski program slusas preko pojacala, posto ima i filmova i muzickih programa, onda je najbolje ako je skart izlaz iz tv-a da se uzme odatle, a ima i gotovo resenjehttp://www.elementa.rs/katalog/Kablovi%20i%20priklju%C4%8Dci/Priklju%C4%8Dci/Adapter%20priklju%C4%8Dci/Video%20adapteri

Bravo!

+ventilator od napajanja+ventilator od procesora+crna kutijetinaneka hvala, to vec imam(mada nije apu) i ne vidim sta je bolje... :whistle2::wink2::oke:

Lako je napraviti silent komp. Moj desktop se uopšte ne čuje a na metar ipo je od mene.Problem je u ceni i u toj crnoj kutiji :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio SCART konvertor, povezao, ukljucio, provrteo par televizijskih kanala, radi sve. Taman se obradovah. Pustim par fajlova, cvrc, nema zvuka... Čuje se iz tv-a, ali ne i preko scarta. Lepo.

 

Ono što mi ne treba radi, ono što mi treba ne radi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze i neki matori av risiver koji ima digitalni ulaz, a jeste li pogledali da u podesavanjima nisu smanjeni basovi, prosto je neverovatno da na izlazu za slusalice nema uopste basova. ja imam mnogo sugaviji tv i on ima normalan izlaz na slusalicama.

pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...