Jump to content

luxman A-008


drVelinov

Preporučeni Komentari

Mogu da kupim ovo pojacalo za relativno normalnu cenu, a koristio bih ga kao preamp, pa me interesuje ako mozete da mi kazete nesto o njemu, imam service manual za za-007 pretpostavljam da je preamp identican.Inace izlaz mi je diy A klasa curent feedback konstrukcija sa ovog sajta  http://www.andiha.no/articles/audio/dcamp.htm

 

 samo sto je sad sklonjena sema po kojoj sam radio.

Odavde sam skinuo manual, ako sam iole pismen video sam da je u preampu  M5238p

http://elektrotanya.com/luxman_a007_sm.pdf/download.html

 

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Ako je to onaj iz serije mini-linija, nisam siguran u to koliko je zapravo vredno ulaganja, sada više zavisi od cene. Vidim da ima jedan (tu, kod mene) u Subotici sa startnom cenom od 130€ na KP a isti lik ima i ostale komponente iz linije, tuner i deck koje nudi po 2000 dinara/kom. Ima Luxman dobre uređaje, ali nisam siguran šta su hteli da urade sa tom "mini package" varijantom? Da li je to bio pokušaj da se otme još poneka mušterija od ostalih koji su pravili mini linije ili... Ja sam se onomad malo navukao na priče (reviews) kako je Aiwa napravila super duper turbo set komponenti (svaka pakovana zasebno) i bila prva na tržištu koja je ponudila pravi HiFi zvuk u mini pakovanju. Nahvaljenooo... do neba i dalje. Čak sam se kasnije i izvukao jer je neki kolekcionar baš to hteo da kupi. Jad i beda kad se uporedi sa pošteno napravljenom komponentom a niko nije rekao ni jednu lošu reč, svi su bili puni samo hvalospeva. Jbga. Čovek uči dok je živ. Možda to i nije loša stvar, pitanje je samo isplati li se odista. Luxman C300 je već sasvim druga stvar - mada, ni to ne znači da bi te zvuk zadovoljio u kombinaciji sa pojačalom i ostatkom opreme... 

Elem, na kraju sam završio sa preampom koji sam sam napravio. E, ovo konačno svira kako valja....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je to onaj iz serije mini-linija, nisam siguran u to koliko je zapravo vredno ulaganja, sada više zavisi od cene. Vidim da ima jedan (tu, kod mene) u Subotici sa startnom cenom od 130€ na KP a isti lik ima i ostale komponente iz linije, tuner i deck koje nudi po 2000 dinara/kom. Ima Luxman dobre uređaje, ali nisam siguran šta su hteli da urade sa tom "mini package" varijantom? Da li je to bio pokušaj da se otme još poneka mušterija od ostalih koji su pravili mini linije ili... Ja sam se onomad malo navukao na priče (reviews) kako je Aiwa napravila super duper turbo set komponenti (svaka pakovana zasebno) i bila prva na tržištu koja je ponudila pravi HiFi zvuk u mini pakovanju. Nahvaljenooo... do neba i dalje. Čak sam se kasnije i izvukao jer je neki kolekcionar baš to hteo da kupi. Jad i beda kad se uporedi sa pošteno napravljenom komponentom a niko nije rekao ni jednu lošu reč, svi su bili puni samo hvalospeva. Jbga. Čovek uči dok je živ. Možda to i nije loša stvar, pitanje je samo isplati li se odista. Luxman C300 je već sasvim druga stvar - mada, ni to ne znači da bi te zvuk zadovoljio u kombinaciji sa pojačalom i ostatkom opreme... 

Elem, na kraju sam završio sa preampom koji sam sam napravio. E, ovo konačno svira kako valja....

Ja sam nasao jedan koji bi covek dao za 60 eura, ja imam ovo pretpojacalo koje sam uradio na eksperimentalnoj plocici point to point

http://sound.westhost.com/project37.htm

I u principu sam zadovoljan zvukom, ali imam neki problem zbog koga kad ukljucim celu skalameriju, imam neko oscilovanje u preampu koji izaziva pojavu dc napona na izlazu pojacala, i onda kad ukljucujem smanjim volume potenciometar do kraja i cekam minut, minut ipo i onda mogu da pojacam bez opasnosti po zvucnike. 

Drugo problem mi je preklopnik, koji je obican mehanicki, i kablovi koji idu od svakog cinca do potenciometra, sve to radi ali mislim da ima smetnji i da bi bilo bolje sa preklopnikom s rekejima i kracim putem signala.

Ako imate neki predlog slobodno recite.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj predlog je da uradiš neki od ovde urađenih projekata, Sipi je odradio sijaset jednostavnih Line sekcija i svaka je veoma dobra, ako ne i odlična. Pitanje je samo da li ti je dovoljan buffer stepen ili ti treba i pojačanje u preampu. Verovatno možeš iskoristiti 90% preampa koji imaš a zameniti samo aktivnu elektroniku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potrebno mi je pojacanje, jer sam probao  da koristim bez preampa i nema dovoljno glasnoce , a inace moram promeniti sve jer mi je sve u jednoj kutiji, pa bih morao da uradim i preklopnik i kutiju i promenim potenciometar i uradim elektroniku. Inace nikad nisam razumeo u potpunosti sta je buffer preamp, znam da ima napajanje i da nema pojacanje?

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda ovo pomogne da bolje razumeš: http://forums.stevehoffman.tv/threads/buffer-line-stage-preamp-whats-the-difference.119798/

 

Ukratko, buffer je prilagodni stepen koji ima pojačanje 1 ili manje i olakšava prilagođavanje izlaza prethodnog i ulaza narednog stepena zahvaljujući činjenici da ima veliku ulaznu a malu izlaznu impedansu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shvatio sta je bafer, nego bilo bi dobro da neko od gurua elektronike pogleda semu ovog luxmana koja je u pdf dokumentu pa da prokomentarise, jer sto se novca tice verujem da ce me pravljenje preampa sigurno vise kostati. Nije da me mrzi ali u Novoj Varosi nemam nikakve mogucnosti ni bilo kakvu pomoc, pa bi to bilo pravo mucenje. A ovde u Bg-u moram da ucim,  plus nemam prostora za bavljenje samogradnjom.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako neko moze samo da mi potvrdi, pretrazivao sam i shvatio da su ovi m5238 sasvim uobicajeni integralci u pretpojacalima japanskih proizvodjaca, tako da ne mogu ocekivati bogzna sta od zvuka.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...