Jump to content

Active subsonic filter


Nino

Preporučeni Komentari

U kolima imam Helix W8 koji radi u jako maloj kompresiji od 8litara. Pre nekog vremena je zvučnik završio kod majstora i čovek mi je rekao da je membrana primila takav impuls da je izletela 1.5cm iznad max dozvoljene granice i pokrivio se nosač zavojnice i šta već sve. Na moju sreću zvučnik će moći da se vrati u prvobitno stanje..

E sad ja sumnjam da je on primio neku subsonic frekfenciju koja ga je isterala...ne verujem da je to bio jednosmeran napon, pojačalo radi sasvim normalno...

Zvučnik ima rezonatnu frekfenciju 41.6 Hz

 

http://winauto.ua/manuals/en/Manual-Car-subwoofer-Helix-W-8-Competition.pdf

 

hteo sam da napravim neki subsonic filter da ga sačuvam od tih niskih frekfencija, da li neko ima neki predlog i na kojoj frekfenciji bi trebao da ga 'režem'-25 Hz, 30Hz?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Neka ga je on izmerio da je izleteo tačno 1,5cm preko Xmax :)

 

Koje pojačalo je u pitanju? Možda je slabo pa je bilo puno praznog hoda ???

 

Dalje, trebao si napraviti bas refleks. Radio bi mirnije, a i nije po parametrima za kompresiju već za surovi bas refleks.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka ga je on izmerio da je izleteo tačno 1,5cm preko Xmax :)

 

Koje pojačalo je u pitanju? Možda je slabo pa je bilo puno praznog hoda ???

 

Dalje, trebao si napraviti bas refleks. Radio bi mirnije, a i nije po parametrima za kompresiju već za surovi bas refleks.

 

Znam da je za bas reflex ali on stoji napred kod suvozačevih nogu i zbog toga sam odbarao malu zapreminu zbog prostora za noge. 14.4 l koliko traži proizvođač je nemoguće izvući na tom mestu..

Pojačalo je izuzetno Alpine 3544, stara serija kakva se više nepravi, 8 tranzistora u izlazu jer radi mono u bridgeu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...