Jump to content

Superkondenzator,moze li to ili ne?


Okibokis

Preporučeni Komentari

http://www.blic.rs/IT/383466/Zbogom-punjaci-Tinejdzerka-izmislila-uredjaj-koji-puni-mobilni-za-20-sekundi

 

Citam,pa mi nije jasno,da li ovakvi super kapacitori postoje u prodaji,kad je klinka vezbala na njima,i da li je ovo resenje za neka napajanja?CD,dac,preamp...a mozda i amp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Na cemu je vezbala indijka ?Toga slicnog sigurno ima u prodaji?

 

Ma daaaaj... Kalifornija, kalifornikacija... Studira nano... nešto što ni ne umem da izgovorim. Za razliku od naših fakulteta, njihovi fakulteti su malkice bolje opremljeni a studenti u neznatno boljem položaju... Nemoj da me vučeš za jezik...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma daaaaj... Kalifornija, kalifornikacija... Studira nano... nešto što ni ne umem da izgovorim. Za razliku od naših fakulteta, njihovi fakulteti su malkice bolje opremljeni a studenti u neznatno boljem položaju... Nemoj da me vučeš za jezik...

Taman sam mislio da kupim kesu kondova,pa da pravim svasta.Ali to je u stvari sledeca tehnoloska revolucija,nastace pravi haos.Jos je veca bruka sto je Tesla to sve smislio jos mnogo ranije

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sećam se da nam je još pre 20 i kusur godina prof. Đuro Koruga pričao kako u Ameriki sa timom studenata pravi novi tip kompa - Neuronske mreže- i optički čip koji "vidi" bez optike(sočiva), na bazi muvinog oka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci Indijka se ispalila,a mi se mlatimo sa kablovima i trafoima.

Superkondenzatori, kapacitet 1.5 Farada/5.5 V mogu se kupiti kod KELCO-a i koriste se kao izvori napona napajanja ali za male struje pražnjenja. Napredak tehnologije ( nano tehnologije) sigurno će podići kapacitet ovih kondenzatora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...