Jump to content

Blaupunkt 750w


Gordak

Preporučeni Komentari

Iskoči mi ovo, sasvim slučajno. Pitanja glase: može li se ovako nešto koristiti za potrebe razglasa recimo, ozvučenja lokala ili nešto slično? Kojeg reda veličine je snaga koju ovo može da izbaci (750w ne verujem)? Koliki trafo bi bio dovoljan da tera ovo?http://www.kupujemprodajem.com/Pojacalo-Blaupunkt-750w-5425297-oglas.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Misliš da bi switched mode napajanje moglo da radi posao? Pa to bi onda moglo za smešne pare da proradi, da ne pominjem da imam barem dva tri napajanja po kući negde. Moraću da pogledam kako bi se to moglo povezati, deluje mi relativno prosto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za test je dovoljnoi staviti teret od 33-50 oma na liniju od 5V

 

meni se to podrazumeva , a uvek zaboravim pomenuti

Test čega? 12v se podrazumeva  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

test podobnosti napajanja 12V za amp

 

da bi se upalilo , PC napajanje zahteva opterecenje na refrentnoj grani od 5V

 

onda samo spojis zelenu i crnu na mobo konektoru i time ukljucis napajanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se izvinjavam, ali po mom iskustvu (ne malom) pc napajanje ne zahteva nikakvo opterećenje na 5v grani da bi se upalilo. Kratak spoj zelene i crne žice je sasvim dovoljan kod svakog napajanja s kojim sam dolazio u susret. Ako hoćeš da kažeš da je potrebno da može da se upali sa navedenim opterećenjem na 5v grani da bi bilo podobno za ovu svrhu to je druga priča, to već ne znam, ali da se pali bez njega, pali se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne rekoh da se ne pali , no smisao napomene je da se sa opterecenjem na 5V grani obezbedjuje pouzdan rad

 

PC napajanja su generalno jeftina roba , i opterecenost grane je garancija da nece doci do oscilacija u regulatornom kolu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne rekoh da se ne pali , no smisao napomene je da se sa opterecenjem na 5V grani obezbedjuje pouzdan rad

 

PC napajanja su generalno jeftina roba , i opterecenost grane je garancija da nece doci do oscilacija u regulatornom kolu

 

I mislio sam da si to hteo da kažeš :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se izvinjavam, ali po mom iskustvu (ne malom) pc napajanje ne zahteva nikakvo opterećenje na 5v grani da bi se upalilo.

da bih Vam iskustvo bacio u vodu, uzmite racunarsko napajanje i nakacite auto sijalicu na 12V ali da nije napajanje ubodeno u racunar vec slobodno. Nakon toga se javite za dalji razgovor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da bih Vam iskustvo bacio u vodu, uzmite racunarsko napajanje i nakacite auto sijalicu na 12V ali da nije napajanje ubodeno u racunar vec slobodno. Nakon toga se javite za dalji razgovor

 

Moj komentar je samo vezan za mogućnost rada računarskog napajanja bez ikakvog opterećenja, ne ubodeno u računar, na suvo. Radio sam u servisu računara i test ispravnosti napajanja (mrtvo ili ne) sam uvek radio bez ičega sem žice koja kratkospaja crnu i zelenu na 24pinskom konektoru. Ako radi (vrti ventilator) onda idu dalji testovi, pre svega merenje napona na granama.

 

tako nesto ni slucajno, to je osnovna bulja serija pojacala, ako vec oces auto pojacalo onda ima mnogo boljih za slicne novce

 

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to nije ispravan postupak za test napajanja. Racunarska napajanja rade povratnu spregu i regulaciju napona prema 5V, 12V je samo posledica regulacije na 5V i nije stabilisano pa seta od 11 do 13. Kada opteretite 12V a nemate opterecenje na 5V napon na 12v ce pasti skoro na nulu. Da bi se ubedili u to uradite test sa sijalicom od 20W pa ce Vam sve biti jasno. Sijalica ce jedav tinjati a na 5v ce biti stabilno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to nije ispravan postupak za test napajanja. Racunarska napajanja rade povratnu spregu i regulaciju napona prema 5V, 12V je samo posledica regulacije na 5V i nije stabilisano pa seta od 11 do 13. Kada opteretite 12V a nemate opterecenje na 5V napon na 12v ce pasti skoro na nulu. Da bi se ubedili u to uradite test sa sijalicom od 20W pa ce Vam sve biti jasno. Sijalica ce jedav tinjati a na 5v ce biti stabilno

 

Primljeno k' znanju.  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tako nesto ni slucajno, to je osnovna bulja serija pojacala, ako vec oces auto pojacalo onda ima mnogo boljih za slicne novce

evo za usporedbu

Blaupunkt GTA4 made in china

Postavljena slika

 

 

 

Magnat Combat 4 made in usa

Postavljena slika

Slika govori hiljadu reči kažu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj JBL GTS oldschool je tako da kazem vise grubijansko pojacalo, nije rafinirano ali je odlicno za bass, uglavnom zategnuto svira i kvalitetno je, PG je vec finije pojacalo, uglavnom dobra su! :) Znaci idealka, PG aktiva na prednji midbass i tweet(ili sirokopojasni), JBL na woof i superiska ;)

 

Oldschool Rockfordi kao da su pravljeni za bass, pravi americki zvuk, a oldschool Hifonicsi, koje je radio Steven Mantz(ZED Audio) koji je skoro pionir u pravljenju auto pojacala, su izvrsna i trazena su i drze cenu, isto imaju naglaseniju kakvocu/punocu u bassu, i mnogo slabija ko od sale nadsviraju neke skupocene njemacke hladne i tanke Helixe... Od novijih Hifonicsa ima samo nekoliko da valjaju, serija XI je dobra, ostalo su uglavnom kinezi... glede Hifonics Andromeda sto je lepa :D

 

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Futozanin, imam ova dva, cekaju auto u koji ce upasti. Da li ste imali iskustva sa njima i kakvi su u poredjenju sa Rockfordima i hifonicsima? Sta da ocekujem?

http://www.apsdc.com/JBL%20amplifier%20%20GTS%20600.htm

 

http://www.soundbuggy.com/Eric/Car%20Audio/phoenix_gold/m_series/m44_3/index.html

Mnogo mi je lep taj M44... Ja bi to držao u kući da svira  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...