Jump to content

analog audio to digital converter


sich

Preporučeni Komentari

Ima li neko semu ili gotov uredjaj da ne narucujem iz Kine?!Konkretno mi treba za tuner jer bih onda sve uredjaje vezao preko DAC-a.Bio je neki na KP ali se ne secam koji je proizvodjac a i uredjaja nema na oglasu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ne znam da li bi recimo neki Audio CD rezač/player mogao na neki način da vrši ovu funkciju? Ovi uređaji imaju analogni i digitalni ulaz i analogni izlaz (ne retko i digitalni) a unutra siguran sam, vrše analog to digital konverziju. Verovatno bi ga trebalo "tweakovati" ali pošto se ništa ne razumem, samo sam podelio ideju koja možda i ne bi radila. Ovi plejeri/rezači su danaske strašno jeftini... (polovni, Philips npr)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni ja ne vidim zašto bi se signal tunera konvertovao u digitalni a potom, verovatno opet u analogni. Onda je možda bolje rešenje internet radio, pa sa PC-ja? Mada, ja uvek pokušavam da ispoštujem želju pokretača teme i odgovorim na pitanje umesto da mu kažem da to ne valja, da to ne može, a zašto ne bi nešto drugo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlog je prost.Imam DAC sa 4 ulaza,dva opticka i dva rca i varijabilnim izlazom pa kao preamp radi savrseno(da ne ustajes iz fotelje od miline)Posto su mi komp koji inace srce 500Wa nekad i vise,CD i SMART TV vec vezani na ulaze,fali mi jos samo tuner.Inace slozicete se da ovaj komp ne bi trebalo paliti za slusanje radia!Samo iz tog razloga mi treba konverzija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlog je prost.Imam DAC sa 4 ulaza,dva opticka i dva rca i varijabilnim izlazom pa kao preamp radi savrseno(da ne ustajes iz fotelje od miline)Posto su mi komp koji inace srce 500Wa nekad i vise,CD i SMART TV vec vezani na ulaze,fali mi jos samo tuner.Inace slozicete se da ovaj komp ne bi trebalo paliti za slusanje radia!Samo iz tog razloga mi treba konverzija.

 

Slažem se da taj komp ne treba uključivati samo zarad radio programa, mada ja kada radim nešto upravo to radim, pokrenem internet radio (kickradio.nl - retro channel) pa nek svira - ali direktaša na zvučnike pored monitora, ne vučem signal na audio opremu... Radio mi uvek bio za usputno uživanje, bez mnogo očekivanja da bude neki hifi... (radio sam dovoljno godina u raznim radio stanicama pa znam da se tamo uglavnom signal toliko izobliči da ni malo h od hi-fi ne ostane)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se sa tobom,ali nekad kad dodjem mrtav sa posla pustim radio i dremka.Znam da ma koliko tuner bio dobar nikad nece biti HI-FI jer po propusnom opsegu do 16kHz(pilot signal na 19kHz za pobudu dekodera)  ne moze da bude svrstan u bilo kakav HI-FI a plus emitovanje sa ko zna cega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dupla konverzija ce dodatno degradirati kvalitet.

 

Teoretski jesi u pravu, ali ako sam ja u pravu i sa radija puštaju mp3 na max 256kbps, to se neće ni primetiti - a tako se radilo već i krajem devedesetih kada sam još uvek radio u radio stanici... Mada, opet, po ko zna koji put, opasno skrećemo sa teme i idemo negde što nema nikakve veze sa naslovom teme...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...