Jump to content

Dynaudio , ponovo ..petnaesti put


Rade

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

ukljucio sam stopericu da vidim kojom brzinom ce se prosiriti informacija da su to drajveri nize klase u odnosu na one koji idu u dyna gotove kutijea 500e za komad 330D ima samo jedan komentar :msn-rofl:zapravo mozda i ovaj :JC_moon:ili ovaj :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima jedan deo poruke koju sam napisao pa izbrisao .......da se radi o zvučnicima koji su rezervni delovi za KIT i da se razlikuju od zvučnika koje oni originalno ugrađuju u svoje kutije . Ne može se reći da pripadaju nižoj klasi jer T 330 čak ne koriste u svojim skupljim modelima , tek poneku verziju . M 560 nije ni po nijednom parametru niža klasa , čak šta više .....ne znam koje u njegovoj klasi . Na stranu što upravo ta dva zvučnika sa jedni TAD-om čine celinu kutija koje neki prodaju za 40000evra ..... 30W100 puš-pulu sa dva Morela 168 i T330 ide i dan danas za 30000evra .......Sve u svemu anubise , nisu to zvučnici za tebe .....makar je to poznato :laugh1: .....što naravno ne znači da nisu dobri .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ukljucio sam stopericu da vidim kojom brzinom ce se prosiriti informacija da su to drajveri nize klase u odnosu na one koji idu u dyna gotove kutijea 500e za komad 330D ima samo jedan komentar :msn-rofl:zapravo mozda i ovaj :JC_moon:ili ovaj :connie_nutzo:

Koliko onda koštaju oni "pravi"?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde bas da vidim da li neko moze da kupi neki zvucnik sa tog sajta. Lepo sve pise. Kakve su cene evo ja cu radije da povadim drivere iz svog DY ... Contour 3.3 i da ih prodam u pola cene i tako ce da izajde blizu 1500 eura. Vidim D 260 Esotec kosta komad 230e sto mi je normalna cena jer polovni na ebay - y idu oko 150 - 200 eura par. Esotar t 330 polovan nema ispod 500e - znaci ove cene za nove su sasvim normalne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I dalje niko nece da prati moj post. Koliko ja znam tako je moglo i sa Dynom direktno ko ima kanal . Posalje se stari plati ovo na sajtu i dobijes zamenski. Tako cene imaju smisla.

Ajde bas da vidim da li neko moze da kupi neki zvucnik sa tog sajta. Lepo sve pise. Kakve su cene evo ja cu radije da povadim drivere iz svog DY ... Contour 3.3 i da ih prodam u pola cene i tako ce da izajde blizu 1500 eura. Vidim D 260 Esotec kosta komad 230e sto mi je normalna cena jer polovni na ebay - y idu oko 150 - 200 eura par. Esotar t 330 polovan nema ispod 500e - znaci ove cene za nove su sasvim normalne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Često se recimo previđa ili pogrešno tumači podatak da njihove zvučnike testiraju na 1000W 10 mili sekundi . Digresija ....zahvaljujući današnjim sistemima za merenje je moguće burst postaviti u takav ' prozor ' da zvučnok jednostavno ne stigne da se zagreje i pregore , jer bi inače pri tim snagama otišao na opravku . U takvom okruženju je jednostavno moguće dovesti na zvučnik 1000w i da mu ne bude ništa ........gotova digresija . Dakle koji je smisao ovakvih merenja , naravno da nije da pokažu da prave snažne zvučnike . Pravi smisao se nalazi u činjenici da je odavno poznato da kod nekog normalnog muzičkog materijala pikovi koji su usnimljeni u trenutku mogu da budu i do 20-30 db veći u odnosu na neki prosek .....šta to znači , pa to da bi se imala neka normalna dinamika i bez dekompresije , treba da imamo pojačalo od 100w a da pri tom koristimo samo 1 w a ostalo treba da služi za rezervu kad naiđu pikovi . Inače njihovi zvučnici i jesu poznati po tome da imaju dinamiku koja nikad ne popušta ...naravno ako stoji takvo pojačalo iza . Koliko je to 1000 w veliko , pokazuje podatak da recimo AR ima u labolatoriji Rotel-a od bednih 500 w koji služi za merenje MIL ......dakle u zvučnik se ubrizgava burst / treno -voz / signala koji se povećava sve dok izobličenja ne pređu neku zadatu vrednost i tu se zaustavi ......grafikon se poznaje po tome što desna strana skale ima oznaku u watima i vrh je na 1000 . Jednostavan podatak koji govori o tome da zvučnik neće brljaviti kad na njega naiđe neki veći signal ....Danas sam proverio informaciju .......cene su one koje su na sajtu , inače 10-tak godina važe i to je to . Nema zamene zvučnika , dakle ako neko hoće da kupi može da kupi bez ikakvih problema komletan zvučnik . Kako mi je rečeno Dynaudio i dalje ne prodaje zvanično svoje zvučnike , ali svremena na vreme ponekad učini uslugu svojim mušterijama i pusti određeno vreme prodaju preko njih . Bilo koji zvučnik koji je sa sajta može biti naručen i biće isporučen ......bilo koji zvučnik koji oni proizvedu i montiraju u kutiju može biti naručen kao rezervni deo stim da se vrati original , to je bar jasno .......kao i što je jasno da je tema u stvari jednostavna informacija da se oni ponovo prodaju . Nisu jeftini i nisu nikad ni bili .PS ima ono tri dana rima , pa ima ono 7 dana rima , hoću da kažem da je firma u rimu i da naši autobusi i avioni idu makar 10x nedeljno prema rimu , samo treba naći nekog ko bi to učinio .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...