Jump to content

Novi projekat Peerles+Vifa


zarko1803

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kakav te je to neizdrž sputao da porazmisliš o tome šta bi pravio i da odeš kod nekoga da poslušaš ?Nadam se da nisi već nabavio drvenariju. Ako nisi i dalje ima šanse da se ne zakopaš skroz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, ako će čovek da pravi omni, neka pravi omni, obzirom na visinu cevke to mu je neki MLTL, ... samo u pravu su ljudi, trebalo je bar da se izkontroliše taj mltl sa nekim simulatorom, MJKovim npr, i koliko paše taj Peerless u taj mltl...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma skroz si u pravu Šone, samo kada se pravi nešto na taj način, neretko se ljudi razočaraju u rezultate. Hteli su jedno, a dobiju drugo, a to je savršen recept da se neko razočara u DIY.

To mi je samo žao, ništa više.

Žare, nadam se da će ti se svideti zvuk omnija koje praviš :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka čast za dvrenariju, ja grdan izgiboh sa ovom mojom ivericom, i sa samo jednom kosim rezom... :crying: . Ne znam koliko si proverio taj projekat, to nije običan basreflex, jerbo je kutija podugačka pa ima efekat transmisije, a obzirom da je odozdo dodat bas reflex port, to je onda MassLoadedTransmisionLine - MLTL , a to se drugačije ponaša od običnog basreflexa iste zapremine... Možda taj Peerless ima iste karakteristike kao i Vizaton, ali na žalost Vizatonovi projekti nemaju neku reputaciju ... Možda može puno bolje sa tim istim drajverima u istoj konfiguraciji, možda je trebalo malo korigovati visinu ili poprečni presek kutije (zapreminu)... Mislim da su to drugari hteli da kažu, zahtevan projekat -stolarski govoreći- a možda može i bolje, za isti trud.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

................., zahtevan projekat -stolarski govoreći- a možda može i bolje, za isti trud.

Ne samo stolarski. Treba napraviti skretnicu. Kako je kolega u Nišu, mora naći nekog ko bi mu to merio i sredio. Na uvo se ništa ne može. Bar ne mnogo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka čast za dvrenariju, ja grdan izgiboh sa ovom mojom ivericom, i sa samo jednom kosim rezom... :crying: . Ne znam koliko si proverio taj projekat, to nije običan basreflex, jerbo je kutija podugačka pa ima efekat transmisije, a obzirom da je odozdo dodat bas reflex port, to je onda MassLoadedTransmisionLine - MLTL , a to se drugačije ponaša od običnog basreflexa iste zapremine... Možda taj Peerless ima iste karakteristike kao i Vizaton, ali na žalost Vizatonovi projekti nemaju neku reputaciju ... Možda može puno bolje sa tim istim drajverima u istoj konfiguraciji, možda je trebalo malo korigovati visinu ili poprečni presek kutije (zapreminu)... Mislim da su to drugari hteli da kažu, zahtevan projekat -stolarski govoreći- a možda može i bolje, za isti trud.

A to nikakav problem da korigujem visinu unutra se ubaci jos jeda osmougao i korigujem na koliko hocu moze cak i da bude fleksibilan da ide gore dole pa podesavaj koliko hoces ako je samo to problem. Nije samo Visaton pravio taj projekat ovo je mnogo ozbiljnija firamapost-972-0-64829100-1331908330_thumb.jpgpost-972-0-34801700-1331908386_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda može puno bolje sa tim istim drajverima u istoj konfiguraciji... zahtevan projekat -stolarski govoreći- a možda može i bolje, za isti trud...

I ja se plasim kako ce ti Peerless-i zasvirati u tim bazukama. A za trud, svaka cast ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma vidiš koliko sam puta napisao " možda", samo kažem možda si mogao da proveriš ( iako možda i jesi) ovde sa drugarima, uz pomoć nekih poznatih i priznatih simulatora kakav je bas odziv, a možda to krene da svira iz prve... daće Bog...Držimo palčeve, pa javi kako ide. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavi neku sliku drvenarije :)

Hocu jos je kod majstora postavicu sve korak poi korak :phil_04:

Ma vidiš koliko sam puta napisao " možda", samo kažem možda si mogao da proveriš ( iako možda i jesi) ovde sa drugarima, uz pomoć nekih poznatih i priznatih simulatora kakav je bas odziv, a možda to krene da svira iz prve... daće Bog...Držimo palčeve, pa javi kako ide. :drinks:

Imam jos jedno razmisljanje da dodam jos jednu ovakvupost-972-0-26147700-1331915590_thumb.jpg samo da je okrenem horizontalno pa da u nju stavim 2 peerlesspost-972-0-59094300-1331915920_thumb.jpg desetke a da ove u vertikalnim odsecem malo vislje , mislim frekvencu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde je samo kutija ista tj. oblik i dimenzije jer ce moja biti crna klavir a sve drugo je razlicito :angry27: tako da je to dojmljenje irelevantno

Svaka cast za trud :oke: provaj sta te kosta ukusi su razliciti,ja sam ih slusao bez onog dodatnog sub-a eto necu reci da ne zvuci lose sasvim su ok.Samo napred.Meni nisu bili po ukusu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trazio si predlog za skretnicu...

Posedujem takav basić i probao sam filter koji je predlozen na

http://www.vifa.de/bausatz/starter/kit2/BVSAK2S.pdf

Koriscen je Linkwitz obrazac i meni se zvucno svideo takav odnos L/C.

post-44-0-66163500-1331922068_thumb.jpg

Ponudjeni Xover prema v.t. je 3. reda po Butteru za Z=8 Oma, a ako sam

dobro razumeo koristi se 4 Oma drajver(?)... Upotrebio sam v.t. za kola (4 oma)...

malo toga je štrčalo u zvuku. Kutija je bila BR 24lit, ugodjena na Fb=45Hz.

Zavojnica prema Peerlessu je bila feritna...

Nadam se da sam pomogao, zelim uspeha u radu :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...