Jump to content

Opet brujanje problem....


Preporučeni Komentari

Pozdrav,

Vec sam jednom imao ovaj problem sa PC zvucnicima, bilo mi je mrsko da se njakam pa nisam izgurao temu do kraja, uzeo sam nove zvucnike... Sad imam taj problem u diy pojacalu. Radi se o Tube cricket http://www.olcircuit..._buildguide.pdf na kojeg sam nadodao Rebote 2.5 Delay http://tonepad.com/project.asp?id=51 , pa zatim i EM80. Svasta po malo paravi cirkus. Ground loop postoji li neko univerzalno resenje, ili ako neko moze predolozi nesto? Brujanje nije toliko strasno bilo dok se ne pojaca skroz, onda sam dodao EM80 kao VU metar i masa iz njenog stujnog kola mi se remeti... Sta znaci "lift ground"? Da dodam kondenzator na masu? Takodje Ako neko bude pogledao semu od tube cricketa pin 2 na ECC82 kada dodirnem izolovanu zicu bruji jace, ne prekida ako je vucem ili tako nesto samo pri dodiru, hum se malo pojaca cak i kad se priblizim toj zici. Dodao sam konenzator na tu zicu i na ulaz mase od EM80 u pojacalo. Takodje Kolo sa EM80 se napaja posebno posto kad prikacim samo grejace od EM80 iz kola sa pojacalom nema dovoljnu jacinu struje za sve... + sam sve iskomplikovao vise se ni ne snalazim u tim zicama...

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ground lift znači da staviš termistor reda veličine 5-20 oma između mase koju uzemljavaš i šasije.Takav termistor možeš naći u PC napajanju kod ulaza mrežnog napona pod oznakom TH1.Ova salata od žica takođe ne pomaže ama baš ništa i može da stvori probleme... Napravi malo reda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bi to sve rastavio pa ispočetka, kulturno, natenane. Da mi je neko rekao da se bez muzike može četiri meseca, ne bi mu verovao. A može se. Strpljen - spašen ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bi to sve rastavio pa ispočetka, kulturno, natenane. Da mi je neko rekao da se bez muzike može četiri meseca, ne bi mu verovao. A može se. Strpljen - spašen ;)

Za gitaru sam to radio mono je... Moze se bez naravno :). Nego ima li neko elegantnije resenje da iz mreze direkno eliminisem 50hz nekim filterom?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za gitaru sam to radio mono je... Moze se bez naravno :). Nego ima li neko elegantnije resenje da iz mreze direkno eliminisem 50hz nekim filterom?

Za gitaru sam to radio mono je... Moze se bez naravno :). Nego ima li neko elegantnije resenje da iz mreze direkno eliminisem 50hz nekim filterom?

Pogledaj ovo: http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=1929
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za gitaru sam to radio mono je... Moze se bez naravno :). Nego ima li neko elegantnije resenje da iz mreze direkno eliminisem 50hz nekim filterom?

Eliminisanje smetnji iz mreže ne može da nadomesti kulturno i korektno izvedeno ožičenje i propisno izvođenje uzemljavanja. Sve dok se ne zna šta je tačan uzrok brujanja, treba ga tražiti, pa onda eliminisati. A u ovom slučaju, zapravo se i ne zna šta proizvodi brujanje, zar ne?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

šperploča je fini materijal, lepo izgleda. i ništa više. sredi ožičenje i bavi se malo limarijom, rezultat neće da izostane.

što fali šperploči?neka uzme alu lim debljine 0,5 mm obloži kutiju iznutra i veseli te bože
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dovoljno je samo mrko da je pogledam, da pocne da bruji. Probao sam i ovako nesto http://www.oziexplor...oundamp/glu.jpg u ulaz za zvucnike i, dalje bruji.

Stein je u pravu,prestani da kucas po tastaturi, uhvati se lemilice,secica,vezica, sredis taj "drob" unutra, pa onda moze da se diskutuje o brumu(ako ga tada bude i bilo)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein je u pravu,prestani da kucas po tastaturi, uhvati se lemilice,secica,vezica, sredis taj "drob" unutra, pa onda moze da se diskutuje o brumu(ako ga tada bude i bilo)

Ma nije problem to da uradim, ali ne vidim poentu u tome osim iz estetskih razloga. Izvini sad ako te vredja ali nisi procitao prvi post, hum se javlja samo kad uvedem EM80 u kolo, odnosno njegov gnd.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...