Jump to content

Novi izum!:D


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

:lol: nesto sam tripovao nocas i mislim da sam smislio kako neutralizovati backwave da ne brlja po membrani od na primer fullrangera, malo kasnije idem u photoshop pa stavim sliku kako sam ja to zamislio, valjda ima smisla :rofl:

dyna, jel to otkriveno s`vise ? :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam se drogirao ako si to mislio, nisam cak imao ni alkohola, al zato sad imam da nazdravim za najnoviji izum iz DYNABLASTEROVE garaze, sa zadovoljstvom vam predstavljam, cek da vidim samo kako se zove :buehehe: , aha:

ULTRA-FI WAVEFLOW MODULATOR!

Postavljena slika

izvinjavam se zbog kvaliteta izrade, to je zbog krize :lol:

fora sa cevcicama je da backwave nema sanse da prodje, nego se zbrlja na samom pocetku cevcica i odbije, a membrana moze neometano da gura i vuce vazduh

na zadnjoj strani ne mora biti cak ni kosina, nego mogu da se stave neke piramidice, polulopte i sta znam da razbrljaju taj talas da se ne odbije pod istim uglom i onda zid od cevcica stupa na scenu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма то сигурно ради посао који треба да ради. :oke: Али цевчице и вата помало дампирају слободан проток, што вероватно мења звук.У сваком случају, ја бих се, у даљим иновацијама, концентрисао само на пречку на задњој страни кутије.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa sta znam, kako u vecini zvucnika se stavlja vata(sonofil, vuna) direkt iza drajvera, znaci nista to, a cevcice sad dal nesto rade to bi valjalo prakticno utvrditi, jer jedino trenje vazduha o zidove cevcica nesto radi, ali ako su cevcice idealne duzine, znaci dovoljno kratke da ne ometaju flow, a opet dovoljno dugacke da sprece backwave, onda mislim da to radi posaooko precke na zadnjoj strani je vec sve receno, ili se stavljaju neke neravnine da raznjonjaju talas ili se prave neparalelne stranice, sto opet nije optimalno resenje jer ce backwave stici do membrane, a cevcice upravo sprecavaju talas da se vrati pod bilo kojim uglomali mozda ima smisla to sto kazes, mozda na zadnju stranu staviti cevcice i to zaobljene pa da odvedu talas gore i dole, al onda dobijamo samo gore dole vertikalan talas sto moze da se pretvori u stajajuci talasako nesto lupam slobodno recite, ja sam samo teoreticar :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Па, што се цевчица тиче, по мени, оне још и погоршавају ситуацију, јер, као што си нацртао на првој слици, ваздух се простире на све стране у кутији, а цевчице на другој слици га управо усмеравају директ назад на пречку, па тиме уствари додају....Цевке ће и својим зидовима да смање површину за одавање ваздуха...малкице.. ;)Мислим да би идеална пречка била полулопта, или нека купа или полуваљак.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Па, што се цевчица тиче, по мени, оне још и погоршавају ситуацију, јер, као што си нацртао на првој слици, ваздух се простире на све стране у кутији, а цевчице на другој слици га управо усмеравају директ назад на пречку, па тиме уствари додају....Цевке ће и својим зидовима да смање површину за одавање ваздуха...малкице.. ;)Мислим да би идеална пречка била полулопта, или нека купа или полуваљак.

ne prostire se vazduh ispocetka na sve strane u kutiji, membrana jeste konusna ali kako se pomera pravolinijski onda i vazduh tako ide manje vise pravolinijski, a cevcice ne daju da se taj talas odbijen o bilo koji ugao kutije vrati na membranu, jer pod bilo kojim uglom tj odakle god da se talas vraca na membranu ne valja, a cevcice to ne daju, znaci membrana uzima vazduh slobodno i radi bez uticaja povratnog talasa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne vidim kako :ph34r::lol:

pa tako sto je povrsina za upad povratnog talasa minimalizovana tj mogu da se kladim da ne moze tu nista da prodje nazad do membrane jer zbog ugla upadanja i cevcica ne moze nista da prodre kroz njih, a membrana uvek radi i ima silu kojom vuce i izduvava talas, znaci membrana je bukvalno skoro izolovana od povratnih talasa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...