Jump to content

Jedno pitanjce vezano za Philips cd 150


sule

Preporučeni Komentari

Udarila ova zima a ja od dosade ne znam sta cu pa izvadih Philipsa 150 da se malo poigram,naravno od onoga sto sam imao pri ruci.......dakle 2xopa2211,Philips elco-i i Nichicon Muse..........e sad zanima me da li neko moze da mi kaze vezano za ona 2 mala elco-a iza tda 1540 da li se nalaze na putu signala ili napajanja........uokvireni su na drugoj slici.......hvala svima :drink:

post-729-0-58414500-1328805178_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Postovane slike

Nije ih problem identifikovati, ali ti zaista ne bih preporučio da ih diraš na ovom plejeru. SMD tranzistori su u pitanju, zalemljeni sa donje strane, a ovi stari Philipsi imaju ploče izuzetno lošeg kvaliteta, ako bi krenuo da skidaš komponente sa donje strane, lako može doći do otkidanja vodova, a naknadna popravka vodova na ovakvom PCB-u je jako teška.Mute tranzistori su uz izlaze. Još jedna stvar - nisam davno radio na tim starim Philipsima, ali ako se dobro sećam (neka me neko ispravi ako grešim), specifično za Philips CD-ove, pošto "KILL" signal ne utiče samo na mute tranzistore, već zaustavlja i određene IC-ove, ako se pogrešno ukloni MUTE sklop, može se dobiti CD koji ne radi. Još jednom kažem - ne preporučujem da diraš MUTE sklop.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...