Jump to content

Par pitanja vezano za Aleph5


bane

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima!

Posle dosta vremena provedenih po forumima, resih da krenem u izgradnju Aleph5 pojacala.

Imam par pitanja sto se tice kondenzatora za PSU.

1. Da li je 40V donja granica za kondenzator, ili je najbolje ici na 50V ili bolje na 63V?

2. Razmisljam o Mundorfu ili RIFA kondenzatorima, koji bi mi preporucili?

Mundorf bi narucio preko Banzaimusic

http://www.banzaimusic.com/Mundorf-MLytic-22000uF-40V.html

http://www.banzaimusic.com/Mundorf-MLytic-22000uF-63V.html

RIFA preko hu.farnell.com

Kakva su iskustva sto se tice farnella?

Da li salju za Srbiju, i koliko se procenata od ukupnog iznosa ugradjuje nasa cenjena carina?

Unapred hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Preko Tagora mozes da narucis robu iz Farnell-a. Platices cenu plus 18% porez i postarinu da stigne do tebe...postexpress, city...

Moze sam da naruci od Farnell-a dobice UPS-om i bice mu mnogo jeftinije, samo da ne predje 50Eur-a.Kada se bira kako da Farnell posalje, obavezno izabrati opciju da ne salje UPS-om, jer sve jedno salju UPS-om ali tada ne naplacuju UPS.Pozdrav Misa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ja znam Tagor je distributor i zadnji put kad sam uzimao Ampohm-e procedura je bila ovakva kao sto sam reko...cena+18% porez...sve ostalo se ne naplacuje jer oni periodicno uzimaju robu odatle...Koliko znam Elementa radi Digi-key, treba pitati za uslove narucivanja...http://www.tagor.rs/prodajni-program.htm na dnu stranice imas podatke katalosku prodaju...http://elementa.rs/onama.php isto na dnu stranice...Pozovi i pitaj za uslove da ne bude nesto pogresno sa moje strane :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ja znam Tagor je distributor i zadnji put kad sam uzimao Ampohm-e procedura je bila ovakva kao sto sam reko...cena+18% porez...sve ostalo se ne naplacuje jer oni periodicno uzimaju robu odatle...Koliko znam Elementa radi Digi-key, treba pitati za uslove narucivanja...http://www.tagor.rs/...jni-program.htm na dnu stranice imas podatke katalosku prodaju...http://elementa.rs/onama.php isto na dnu stranice...Pozovi i pitaj za uslove da ne bude nesto pogresno sa moje strane :)

Shonne,nema potreba da se covek izlaze dodatnim troskovima. Ja sam hteo nesto da narucim i trazili su mi u Tagoru 46Eur-a,lepo sam im se zahvalio i direktno narucio od Farnella i dobi za 5 dana na kucnu adresu za 36Eur-a. Do 50Eur-a se ne placa ni carina ni PDV, a preko 50Eur-a se placa.Pozdrav Misa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Jos jedno pitanje za Misu. Iz koje je zemlje farnell preko koga ste narucivali ?

Konkretno ja sam iz UK ali to nista ne znaci jer koliko sam ja video imaju iste cene. Svaki Farnell nema sve kod sebe nego i dobavljaju od drugih Farnell-a. Meni je cesto stizao deo iz Amerike.Poenta je da ne narucis paket skuplji od 50Eur-a da ti nebi carinili, a sve drugo je OK jer ti vrlo brzo posalju ako imaju deo. Ako ne narucuju iz drugih Farnell- a stigne za 2 -3 dana UPS-om.Pozdrav Misa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miso, a kako to platis? Kako ide transfer novca (evra).Ja pazarim nesto na nemackom ebay-u ali mi je problem placanje. Mucim rodjake koje imam tamo da mi plate pa im ja posle dam kintu kad dodju ovamo. Paypal jos uvek ne radi u sirbistanu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konkretno ja sam iz UK ali to nista ne znaci jer koliko sam ja video imaju iste cene. Svaki Farnell nema sve kod sebe nego i dobavljaju od drugih Farnell-a. Meni je cesto stizao deo iz Amerike.Poenta je da ne narucis paket skuplji od 50Eur-a da ti nebi carinili, a sve drugo je OK jer ti vrlo brzo posalju ako imaju deo. Ako ne narucuju iz drugih Farnell- a stigne za 2 -3 dana UPS-om.Pozdrav Misa

za UPS-om se ne placa neka spedicija, koja zna da bude astronomska? TNT uzima npr 6000-7000din...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miso, a kako to platis? Kako ide transfer novca (evra).Ja pazarim nesto na nemackom ebay-u ali mi je problem placanje. Mucim rodjake koje imam tamo da mi plate pa im ja posle dam kintu kad dodju ovamo. Paypal jos uvek ne radi u sirbistanu

Registruješ se na PayPal-u kao Slovenac, na primer. Tako plaćam već godinama. Ali, moja nova Visa izgleda da u broju ima kod države, tako da je PayPal ne prihvata. Ostala mi je kreditna Visa još par meseci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li moze da se placa MASTER karticom. U Unicredit banci imaju jednokratne kartice koje se bacaju kada se novac potrosi, a mogu svuda u svetu da se koriste. To je dobra stvar, pogotovo ako se nesto kupuje na ne bas proverenim sajtovima. Uplati se iznos u vrednosti robe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miso, a kako to platis? Kako ide transfer novca (evra). Ja pazarim nesto na nemackom ebay-u ali mi je problem placanje. Mucim rodjake koje imam tamo da mi plate pa im ja posle dam kintu kad dodju ovamo. Paypal jos uvek ne radi u sirbistanu

Miso, a kako to platis? Kako ide transfer novca (evra). Ja pazarim nesto na nemackom ebay-u ali mi je problem placanje. Mucim rodjake koje imam tamo da mi plate pa im ja posle dam kintu kad dodju ovamo. Paypal jos uvek ne radi u sirbistanu

Vec su ti drugi odgovorili. Kod Farnell-a kao i kod PayPal-a mozes da koristis sam kreditne kartice i druge koje su namenjene za placanje preko interneta , jer su samo tako sigurni da ce da ti naplate robu. Sto se tice PayPal-a prijavis drzavu npr.Sloveniju a adresu stavis svoju iz Srbije. Prilikom slanja robe uvek i imas mogucnost da odredis neku drugu adresu za slanje ako ti je bas potrebno. Sto se tice Farnell-a njima ja placam direktno Master karticom. Na Ebay-u i drugim sajtovima, gde prihvataju placam PayPal-om. Znaci uvek ti skidaju novac sa kartice koju si prijavio. Kada ti kliknes na izvrsi placanje "sajt" posalje zahtev da ti se skinu pare i kad dobije pozitivan odgovor od procesora za tu karticu on ti odobrava kupovinu, jer ce se sigurno naplatiti, ako ne od tebe a ono od karticarskog procesora.Pozdrav Misa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima,Novi sam na forumu pa ukoliko napisem nesto na pogresnom mestu ne zamerite mi...Odgovor za Baneta:Radim Alepha 5 pa sam narucio kondove i ostale stvari preko Elemente, odes na DigiKey sajt saberes sta ti treba, Elementa ti naplati 40% plus PDV ( jos 18 % ) na cenu komponenti i cekas tri nedelje... Meni bi trebalo da stignu uskoro...Odgovor sa Shobu:Plocice nemam ali imam PCB, odstampaj na lasetu, ispeglaj na virtoplast i eto ti ih...Ako ti trebaju javi mi se na mejl... [email protected]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...