Jump to content

Sony ES stelovanje BIAS i BALANCE


Дане

Preporučeni Komentari

Slike iz SM-a:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Prvo, sa BIAS je problem tso tacke TP1, TPP2, TP3 i TP4 ne postoje na lokacijama sa slike. Tamo su samo TP5 i TP6. Merenje instrumentom izmedju njih mi daje blesave vrednosti do 5mV maximum,

Sto se Offseta tice, i tu se ne podudaraju oznake, npr, na trecoj slici pise da izmerim na TP5 i TP6 a na pojacalu se te tacke zovu TP3 i TP4.

Ok, nije problem, mozda su napravili stamparsku gresku, medjutim ponovo ne mogu da nastelujem - gledam u instrument i okrecem pot, ali nista se ne desava.

Ako moze pomoc.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

A naprimer, u vezi sa setovanjem balance-a u V-I sekciji, dakle, zanemarimo pogresne oznake; povezem jednu pipkalicu na masu a drugu povezem po slici, i na displeju izlazi 0.00. Opseg sam stavio do 200mV. Na 2 instrumenta sam probao. Nebitno sto je vrednost 0mv, ja ipak okrecem odgovarajuci pot, medjutim, vrednost se nikako ne menja, cak i kad idem od minimalne do maksimalne vrednosti pota. Konkretno, ova vrednost se menja jedimo sa pojacavanjem glavnog volume pota.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najvise me buni stelovanje BIAS-a, jer nikako ne mogu da ga nastelujem na 100mV, maksimum koji mogu da dobijem je 8.5mV ili -5-6mV.Probano sa 2 instrumenta - isto.Na dossta pojacala sam bez problema stelovao mirnu struju i ofset, ali ovako nesto mi se nikad nije desilo....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm, interesantno, trimer za BIAS radi, ali je nemoguce doci na vrednost 100mV. Originalna vrednost koja je bila na tom trimeru (i adekvatnom na drugom kanalu) je 0.5mV.

Sto se trece nogice tice, pogledaj ovu sliku - to je taj trimer:

Postavljena slika

rekao bih da fabricki uopste i nije zalemljena....

cini mi se da ovo servgisno uputstvo ne odgovara ovom modelu pojacala.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i resenja za BIAS:

By Aquarius72 from big diyaudio.com

(ovim putem mu se zahvaljujem :) )

Tube Dude was right. There is a 1 ohm 1/4W resistor which is shorted during normal operation with a tiny jumper PCB soldered to the solder side of the main board across 2 poles near the bias resistor. So if you measure the voltage at the test points, you're actually measuring voltage loss over this wire!

When the jumper PCB is removed, the bias voltage can be adjusted to 100mV. My amp runs pretty cool after I set the bias correctly.

Before I found the jumper PCB, I set the voltage to 1mV. After removing the jumper, the actual voltage over this 1 ohm resistor was 250mV!

evo ja postavljam sliku

Pitanje glasi:

da li su pomenuti jumperi ovo zaokruzeno crvenim??

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj, bas bi da cujem misljenje, no ja nastelovah na ovaj nacin BIAS, i..... zvuk je...per....fekcija :oke:

Bre Dane sto volis da cackas mecku po p.....u Ne diraj vise nista kad si ga ubo, ne bi ja smeo to da diram bez opreme i nekog strucnog lica :angry27:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bre Dane sto volis da cackas mecku po p.....u Ne diraj vise nista kad si ga ubo, ne bi ja smeo to da diram bez opreme i nekog strucnog lica :angry27:

Treba jos ovaj V-I BALANCE da nastelujemo.... :(Onaj drugi sam uspeo (valjda).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Има смисла и те како, кажем Ја да је све то чудно замишљено.Касније ћу погледати шему натенане :oke:

Imas li ideju kako nastelovati "V-I Section DC Balance"? Ovo ostalo je OK.I koja je tu fora sa offsetom na 2 razlicita meste?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...