Jump to content

raspored signala na 3,5 mm speaker jack


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Iskopah odnekud Usb zvučnike bez zvučnika. :oke:

A4 Tech AU-100 USB sound card baziran na CMI chipu sa izlazom za zvučnike ( kojih nemam). Može da se budži i vadi SPDIF ( a i optical out) ali me interesuje da priključim neke malene zvučnike na to. Konektori su dva ( crveni i beli) 3,5mm jacka. Zbunjuje me što su jackovi četvoropolni. ( tri crte i četiri segmenta). Nešto kao na ovoj slici samo crveni i beli.

Postavljena slika

Kolko ja sa ovaj moj mozak razumem, ovde su dva pola višak. Zvučnik ima + i - a ovde ima još dva nedefinisane funkcije i rasporeda.

Da li neko zna kako povezati ovo na zvučničiće? Tj , šta je šta ovde? Ono što sam našao o četvorolpolnim jackovima kaže da je tu L R V(ideo) i masa što nema veze sa ovime.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Отвори па погледај како и шта је повезано. Неки Сони вокмени су имали слушалице са таквим конектором. Четврти пин је служио за даљинско управљање.

A treći?Samo zvučnici, nema mic.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci kabel i PCB su za video...Preteklo im tih kablova i konektora, pa ubacili u zvucnike... :)Jel ne moze po komponentama na PCB-u da se zakljuci sta je sta? mislim ono, pinout isl?

Jedan jedini chip CM102SPot (sa Offom) i LEDica.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pretpostavljam da si video ovo:

For energy saving, USB suspend mode and resume is supported by CM102-A/S. With power amplifier enable pin

and volume control VR input pin, a traditional speaker front panel design can be built.

A na koje pinove su povezane 4 zice iz kabla?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...