Jump to content

Horne DIY


neskor

Preporučeni Komentari

Da li je neko od vas pokusavao da napravi horne ili imao neka iskustva?Konkretno me zanimaju horne tipa Yuichi,Tractrix,JMLC...Znam da je anubisgrau nesto pravio ali ne znam kakvi su mu na kraju utisci, tako da bi bilo lepo kada bi i na ovom forumu napisao koju rec.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da li je neko od vas pokusavao da napravi horne ili imao neka iskustva?Konkretno me zanimaju horne tipa Yuichi,Tractrix,JMLC...Znam da je anubisgrau nesto pravio ali ne znam kakvi su mu na kraju utisci, tako da bi bilo lepo kada bi i na ovom forumu napisao koju rec.

Два пара Јуићи хорни су код мене :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je neko od vas pokusavao da napravi horne ili imao neka iskustva?Konkretno me zanimaju horne tipa Yuichi,Tractrix,JMLC...Znam da je anubisgrau nesto pravio ali ne znam kakvi su mu na kraju utisci, tako da bi bilo lepo kada bi i na ovom forumu napisao koju rec.

Imam ja Yuichi 480FL u kombinaciji za B&C DE500-8. Sviraju trenutno kod Gagice u kombinaciji sa EV.Što se tiče baŠ ovih Yuichi horni, merio ih je kolega ZZZ :BeerMugCheers: i sa odgovarajućom skretnicom su prilično linearne.post-117-0-91145500-1323449327_thumb.pngGornja kriva je bez skretnice, a donja sa trenutnom skretnicom.Ako te zanima zvuk, znaŠ kome da se obratiŠ :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја без хорни више не сматрам звучнички систем озбиљним.

Mislim da su oni bez horni prilično potrešeni tim saznanjem. :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sta onda svi cutite? :DDajte neke slike, informacije gde ste radili, koliko para je potrebno da se naprave, koji materijal je najbolji....

Slike imaš u Gaggia temi EV MLTL.Pravi od MDF-a na CNC-u. Bilo koje drvo koje uzmeš, a nije stajalo 100 godina na babinom tavanu koji ne prokišnjava, ima tendenciju da se krivi kako se suši.Ništa nije preciznije od CNC mašine kako bi tačno potrefio uglove koji su zadati tako da je potrebno da nađeš nekoga sa CNC-om da to uradi.Kontam da bi moglo da se odradi i od one bele plastike takođe na CNC-u, a zatim prajmer pa farba po želji :)http://www.termoplast.rs/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uputstvo za izradu Yuichi 480FL imaš ovde

http://www.geocities...A-480FL_Dwg.pdf

Postoji jedan mali problem. Kada se ove mere prebace u CAD, potrebno je malo doterivanja kako bi sve bilo ok.

Evo ti slike. Kada ih odštampaš na papiru A3 formata, dobićeš slike u prirodnoj veličini. Rađeno u AutoCAD-u pa je tačnost do u milimetar i naravno, sređeno je ono što sam pomenuo oko mera. Sve ostale mere oko debljine materijala itd. imaš u PDF-u.

post-117-0-70403500-1323451185_thumb.jpg post-117-0-05791600-1323451238_thumb.jpg

Inače, kada skineš slike kod sebe (ako uopšte budeš imao nameru da ih praviš) ne pritiskaj "rotate" :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj je predlog da ih prvo poslušaš da vidiš da li ti se sviđa, pa ako zgotiviš taj zvuk lako ćeš da pređeš i na veće i bolje. Ove su meni super jer mi omogućuju ukrštanje na delu koji je meni bitan za zvučnik od 12", a to je između 900Hz i 1600Hz.Ako će ukrštanje biti niže, treba ići na veće :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ce ispod 900Hz moja preporuka su onda i veci kompresioni sa 1.5" i 2" izlazom. Mislim da je to skuplja dara nego mera.

Moj je predlog da ih prvo poslušaš da vidiš da li ti se sviđa, pa ako zgotiviš taj zvuk lako ćeš da pređeš i na veće i bolje. Ove su meni super jer mi omogućuju ukrštanje na delu koji je meni bitan za zvučnik od 12", a to je između 900Hz i 1600Hz.Ako će ukrštanje biti niže, treba ići na veće :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ce ispod 900Hz moja preporuka su onda i veci kompresioni sa 1.5" i 2" izlazom. Mislim da je to skuplja dara nego mera.

Ove horne koje je Neskor pomenuo i jesu 2". Ne postoji A290 koja ima ulaz 1" :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...