Jump to content

Stigli feritni Tang Bandi :)


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

E vidite momci, dobro oko ima zeon, i meni se isto taj drajver učini zanimljivim.Malo potražih parametre po TB sajtu, kad imam šta da vidimJako zanimljiv drajver.1. Jako niska osetljivost, 83 db, ajde ako verujemo grafiku da kažemo 85 db. I to sve pod uslovom da se seče kao pravi woofer, na 200-300 Hz, jer posle opada, a i nema smisla terati ga nešto mnogo više.2. Hm, za tolicku membranu (ako gledamo subwoofere, naravno) mms je relativno visok... ok... ali ni cms nije baš nizak. Uz nešto viši Qts, odmah ću vam reći da je to majka za transmisiju.3. Proguram ga na brzinu kroz tabelu za TL, kad ono 31 litra za straight TL, a 22 litre za tappered TL. 50 litara horna tj expanding TL. Znači to nije back loaded horna tj mass loaded nego prava, potpuno transmisiona.Da biste shvatili o čemu se radi, da kažem da za neki normalan drajver za transmisiju treba preko 70 litara4. Niska osetljivost i da kažemo nešto viši mms znači da bi to mogla da bude i neka aktiva, naravno drajver je deklarisan na snagu od samo 50W, ko voli da se igra eto lepe prilike da se uradi neka aktiva, vi to bolje znate od mene šta i kako, valjda neka D klasa.Sad ću da ga provučem kroz martinove mathcad tabele, pa ću da vidim šta najbolje ide od ta 3 TL i dam neki predlog. Ako mi se nešto svidi možda uradim i predlog kutije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...