Jump to content

Hiraga-brum


Nino

Preporučeni Komentari

Ako se brujanje povećava kada nakačiš kablove a smanji kada dodatnih kablova nema, samo pokazuje da samo pojačalo ima u sebi malo generisanog bruma. Pokušaj da kratko spojiš plus i minus ulaznih tačaka. Ako brujanje ne nestane sa kratkospojenim ulazom, nešto generiše brum u samom pojačalu. Ovo me podseća na moje glavobolje sa uzemljivanjem i uvezivanjem masa... Da kucnem u drvo, odkako ne uključujem pojačalo, bruma nema... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 70
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja mislim da je najpametnije da pronađem druge, manje po veličini elektrolite, sličnog kapaciteta i da razbucam sve i da trafo stavim napred centralno pa iza njega elektrolite...

Ako se brujanje povećava kada nakačiš kablove a smanji kada dodatnih kablova nema, samo pokazuje da samo pojačalo ima u sebi malo generisanog bruma. Pokušaj da kratko spojiš plus i minus ulaznih tačaka. Ako brujanje ne nestane sa kratkospojenim ulazom, nešto generiše brum u samom pojačalu. Ovo me podseća na moje glavobolje sa uzemljivanjem i uvezivanjem masa... Da kucnem u drvo, odkako ne uključujem pojačalo, bruma nema... :buehehe:

Kad kratko spojim ulaze brum ostaje isti..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Појачање брума када се споје каблови упућује на сметње индуктивног карактера.Овде ти неће помоћи никакви свемирски каблови.Ја бих ту прегледао све спојеве и лемове(не буди лењ него лемилицу у руке и све прелеми),променио размештај елемената а онда тек на крају мењао електролите.Имаш негде гремлина,а кад ти он уђе у појачало тешко га и бели димови истерају

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Појачање брума када се споје каблови упућује на сметње индуктивног карактера.Овде ти неће помоћи никакви свемирски каблови.Ја бих ту прегледао све спојеве и лемове(не буди лењ него лемилицу у руке и све прелеми),променио размештај елемената а онда тек на крају мењао електролите.Имаш негде гремлина,а кад ти он уђе у појачало тешко га и бели димови истерају

Šta će sad da mi greje sobu u ove zimske dane :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel možeš samo probe radi, da zalemiš izlazne direktno na pločicu?naravno, ako možeš da ih pričvrstiš na hladnjak.

Nažalost je to ne moguće, puno su razdvojeni hladnjaci gledao sam projekte na netu koji imaju isto duge žice ali ne vidim da se ljudi žale.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam nešto probao-spojio sam tačku gde je uzemljen uređaj i nulu gde su sve tačke spojene i brum se neverovatno povećao. Da li je problem u tome što je meni u istu tačku spojena nula od trafoa i nula od zvučnika? Možda bih to nekako trebao razdvojiti, da li se tu provlači sa trafoa neka naizmenična komponenta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa pogledaj sliku gore, ja sam pod isti šraf stavio srednji izvod trafoa, mase pločica i zvučnika, jel tako treba? Da li je bolja varijanta sa dva greca možda?

Код мене је реклама за Бриџстон :oke: .

Postavljena slika

Шалим се, добро си повезао, заборавио си и спој два кондезатора.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Код мене је реклама за Бриџстон :oke: .

Postavljena slika

Шалим се, добро си повезао, заборавио си и спој два кондезатора.

:) Šale nikad dosta :)

Kakav spoj dva kondeza sam zaboravio?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...