Jump to content

6CG&/EL34


kiwi

Preporučeni Komentari

Neki dan me komshija, penzionisani rtv-serviser, pokrenuo iz (poduzheg) DIY mrtvila: dobio sam 4 neotvorene kutije sa oznakom Radiotron 6CG7 “Mate, that’s a very good stuff made by AWV in Sidney…”Neshto googlanja je potvrdilo da je roba kvalitetna pa sam se, obzirom da imam sve kljuchne komponente, namerio da (konachno) sastavim pristojno pojachalo.Koliko pristojno cje, naravno, zavisiti od znalaca sa foruma. Moj amaterluk ne mozhe vishe od od prilozhene sheme a gomila pitanja sledi...

post-609-0-24237800-1318805259_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nisam ni ochekivao da necje raditi; shemu sam okachio sa idejom da upucjeni kazhu shta se i kako se mozhe poboljshati.Kvalitet (ne samo audio) svakog uredjaja je stvar dobrih i/ili loshih kompromisa i ono malo mog napabirchenog “znanja” tu nema shta da trazhi.A shto se tiche triodne konfiguracije, nije mi, jednostavno, pala na pamet. Mozhda bi najbolje bilo uraditi obe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozes cak i ugraditi preklopnike za izbor UL-Triode ; ali moraju biti vrhunskog kvalitetanaravno - preklapanje kad je amp ugasen :wink2:ili - jos bolje - standardno hardwired , ali probati obe varijante ; mnogo zavisi i od kombinacije prostorije/zvucnika ( modula impedanse i osetljivosti ) koje treba da poguras sa njima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, upravo sam mislio na preklopnike...ima kvalitetnih releja

relej no norazmisli - priroda releja je da ima mirni i radni polozajsituacija - hoces da bude u radnom polozaju pri aktivnom pojacalu ; to znaci da relej prelazi u radni polozaj ditto pri ukljucenju pojacalau momentu ukljucenja cevi mogu biti hladne , ali i ne moraju ( ako si tek iskljucio amp , pa ga ponovo ukljucujes)i da su hladne i tako nema struje kroz njih , elektrode ( g2) ne vole sparks nijedne vrstesto ce reci - preklopnik ili nista
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tja...sprava ima auxilary sekciju (koju nisam nacrtao) koja, izmedju ostalog, ukljuchuje B+ posle minut il' tako neshto (kontam da je to dovoljno za zagrevanje cevki) shto cje recji - ne vidim problem za korishcjenje releja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je 1K ohm ok za R24 & R25? Imam, zapravo, nekoliko nedoumica oko setovanja izlaznog stepena i bilo bi dobro da kazhesh koju.

genericka vrednost , kad je u pitanju otpor za g2ne brigaj brigu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li CCS u ulaznoj cevi zapravo ima smisla? Uz prednosti koje sklop nudi vidim i downside - veliko pojachanje, shto cje recji, visoku osetljivost ampa… ako sam dobro skontao, nekih 300mV sa 20 db feedbacka.Sa otporikom umesto CCS-a bi se prepolovila zar ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pretpostavljam da da , ovako bez opsirnije analizesvodi se na to da je upotreba CCS kao load dobra stvar , ali imas pun gain koji se moze izvuci od stepenamada - ne bih se sekirao oko toga - pojacanje podesis sa povratnom spregom i to je tosema kakva je , uzimajuci u obzir da nameravas da koristis Lundahle , nije kriticna po pitanju stabilnosti - samim tim ni NFB ne moze biti kriticna

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Petljao sam sa malo sa feedbackom… uz 30db (ne bih vishe od toga ) osetljivost je dalje visoka, neshto vishe od 0.4V RMS.Shta mislish da upotrebim SRPP na ulazu? I, ako mislish da je to u redu, koliki je minimum kapaciteta za sklop (negde sam prochitao da je osetljiv)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ne volim SRPP , a ti kako ti voljaelem - bez analize kola ne mogu nista detaljnije da ti kazem , ali ces tesko da smanjis osetljivost bez korekcije u NFB , jer te cevi ionako imaju malo pojacanje , te ni njihova zamena ne dolazi u obzirda ne duzimo - imajuci direktno iskustvo sa VTL semama , gde su upotrebljene 12AT7 u slicnoj konfiguraciji a nisam nasao da imam problema zbog potrebne NFB za nazivnu osetljivost od 775mV , odnosno 1V5 - ne vidim zasto bi ovde bilo problema sa cevima koje imaju 3 x manje pojacanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...