Jump to content

Kontroler za ventilator


vasko

Preporučeni Komentari

ovo sam napravio u trenutku inspiracije iz zajebancije pre neku godinu, rekoh da podelim

jedini problem je sto ne startuje sam nego moras da ga pokrenes rukom, pali na gurku (zna li netko to da resi?)

volim kad se nesto nabudzi pa radi

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

У наслову пише: Контролер за вентилатор. Шта контролише?

pa bez astabila se ne bi okretao, onaj originalni mali IC u njemu je pregoreo (kontra bio spojen +/- a konstruktoru bilo zao da mu stavi zastitnu diodicu :/)

ovaj konkretno stoji na malom postolju od lesonita, ovo koristim za lemljenje, da mi ne ide dim od lema u lice,koristim ga cesto, mislim da je korisna stvarcica

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sta drugo nego napon, tj. broj obrtaja?

Одкуд знам, нигде се не види температурни сензор. а што се регулације тиче може и ЛМ 317.

ko nije rasturao brushless ventilatore... u njemu ima mali IC kontroler i 2 namotaja sa srednjim izvodom (slicno push pull trafou / pretvaracu), i ovde je IC pregoreo, a namotaji zdravi i nisam hteo da ga bacim, pa sam ja dodao ovaj astabil sa dva tranzistora da daje sinus i tera ventilatorce valjda smo se sad razumeli
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad pricamo o ventilatorima,mozete li mi reci za sta sluzi ona treca zuta zica na ventilatoru(PC cooler).Znaci imamo crnu - masa, crvena + napajanje, i sta je tu zuta zica?Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne otvaram new topic, ako neko moze neka postavi shemu za ukljucivanje novog ventilatora (ne ovog u ovaj topic) za hladjenje pojacala.

Šema koju sam dao je upravo za to: hlađenje pojačala i radi kod mene, dva ventilatora, paralelno vezana...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...