Jump to content

2SK2013 & 2SJ313


Sipi

Preporučeni Komentari

U posedu sam jako finih Toshibinih Mosfetova k2013 i j313 (komplementi) i rado bi' ih pogonio na zero tempco bias-u (0,6A) uz 15-20V Vds (Pd -> 9 - 12W). Oni su deklarisani nominalno na 25W Pd.Ono sto bih 'teo da znam a ne pise u datasheet-u je koliki im je termicki otpor od silicijuma do kucista i od kucista do ambijenta kako bih znao da li mogu da ih koristim kako sam zamislio.Ne mogu ni da ocenim jer nisam radio sa delovima u ovakvom kucistu (sve plastika, vidi sliku) pa da napravim analogiju, 'oce li to da drzi vodu (struju). Ova plastika je sigurno prilicno losiji termo-provodnik od (uobicajenog) bakra.Zato apelujem na iskusnije clanove (koji su licno gledali Mojsijevu avanturu preko Crvenog Mora :crying: ) i za cije papirnate arhive je poseceno pola amazonskih suma, da mi pomognu odgovorom, ako ne za konkretne MOSFETe, a ono iz datasheet-ova (koji sadrze trazeni podatak) za delove koji su u istovetnom kucistu (sta jos ima u takvom kucistu) ?post-20-125450411029_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Можда је критично док се температуре кућишта и хладњака не изједначе, а после баш те брига.Све зависи од величине хладњака.Предпостављам да је у питању неки Пре-Амп или Излазни.Погледај графиконе у Дата ш. на страни 4. у вези тога.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Можда је критично док се температуре кућишта и хладњака не изједначе, а после баш те брига.Све зависи од величине хладњака.Предпостављам да је у питању неки Пре-Амп или Излазни.Погледај графиконе у Дата ш. на страни 4. у вези тога.стоН_Колд

Hvala Stone,lako mi je za kuciste i hladnjak, nego veliki Rth izmedju silicijuma i kucista ne dozvoljava dovoljno efikasan transfer toplote preko odredjene Pd i onda dzaba sta pise u SOA karakteristici u datasheetu. O'ladis kuciste a silicijum se krcka :frusty:Evo, sad vidim u datasheet-u, kuciste za K2013/J313 je 2-10R1B. U istom kucistu je i 2SJ380(slican device) a njegov Rth(j-c)=3.57 C/W sto je znatno bolje :crying:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da, gomila tranzistora u televizorima ima u takvom kucistu samo sto imaju oznaku F na kraju sto oznacava da je plasticno kuciste. Sad mi je trenutno stao mozak jer ne radim televizore vec 5 godina ali evo jedne oznake BUT11AF

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da, gomila tranzistora u televizorima ima u takvom kucistu samo sto imaju oznaku F na kraju sto oznacava da je plasticno kuciste. Sad mi je trenutno stao mozak jer ne radim televizore vec 5 godina ali evo jedne oznake BUT11AF

post-2-125452157465_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Stone,lako mi je za kuciste i hladnjak, nego veliki Rth izmedju silicijuma i kucista ne dozvoljava dovoljno efikasan transfer toplote preko odredjene Pd i onda dzaba sta pise u SOA karakteristici u datasheetu. O'ladis kuciste a silicijum se krcka :frusty:Evo, sad vidim u datasheet-u, kuciste za K2013/J313 je 2-10R1B. U istom kucistu je i 2SJ380(slican device) a njegov Rth(j-c)=3.57 C/W sto je znatno bolje :crying:

Мислио сам графиконе на десној страни два задња.Упореди Ртх са Ртх хладњака!Ваљда је Тошиба нека реномирана фабрика.

samo ovo sam nasao ;ne radi mi mozak , a nisam u radionici da nadjem tranzistore sa istim kucistem

Теби никад ништа не ради кад треба :punish:

E da, gomila tranzistora u televizorima ima u takvom kucistu samo sto imaju oznaku F na kraju sto oznacava da je plasticno kuciste. Sad mi je trenutno stao mozak jer ne radim televizore vec 5 godina ali evo jedne oznake BUT11AF

Тачно тако, а чваре од ујутру до ко зна кад.Наравно без хладњака цркавају у року од пола минута.

obrusiti ledja , dok se ne dodje do metala ?ete ti Leo ..... ako neces da glodjes smirglom .....probaj na nekom zabadzaba , sa istim kucistem :punish:

А јел ти тако рекли, е онда носи па нека ти оно Убуџе :punish:.Као и Г.Импулс у многим Ауто снагашима раде баш такви транзистори и још снажнији.Можда размишљати о плочевини Бакар или Алуминијум преко лица транзистора.Можда!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi, da li znas kako se ucvrscuju tranzistori u auto pojacalima? Sa onom sinom preko gde ih sina pritiska i sa gornje starne. mozda bi takav sistem montaze malo doprineo hladjenju?

Jeste, 'laditi ga sa dve strane je bolje nego s jedne :frusty:

E da, gomila tranzistora u televizorima ima u takvom kucistu samo sto imaju oznaku F na kraju sto oznacava da je plasticno kuciste. Sad mi je trenutno stao mozak jer ne radim televizore vec 5 godina ali evo jedne oznake BUT11AF

Taj BUT11 (Zen je postovao datasheet) kaze Rth=3.9 C/W sto je takodje :punish:

obrusiti ledja , dok se ne dodje do metala ?ete ti Leo ..... ako neces da glodjes smirglom .....probaj na nekom zabadzaba , sa istim kucistem

To su ekstremne zemunske mere, to radimo tek na kraju kad nista drugo ne pomaze :crying:Dobicu u nedelju neki zajeban termometar, meri sve i svasta (ne zna covek da mi objasni bas tacno, al' imaju ga u firmi :punish: )pa ce da vidimo. Ako bude Rth=3 - 4 C/W, lutka, bolje mi ne treba :punish:Fala vi svima !:punish:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислио сам графиконе на десној страни два задња.Упореди Ртх са Ртх хладњака!....

Predzadnji je ohrabrujuci (Pd - Ta), kaze da pri 12W disipacije temperatura kucista i ambijenta moze da bude 90C (a silicijuma 150C).Posto nema razloga da kuciste bude toplije od 50-60C,nema ni sekiracije za silicijum, na 100 - 120C radice bar 10 godina bez greske.A ako Toshiba laze, kome covek da veruje, mozda Dinkicu ? :crying:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predzadnji je ohrabrujuci (Pd - Ta), kaze da pri 12W disipacije temperatura kucista i ambijenta moze da bude 90C (a silicijuma 150C).Posto nema razloga da kuciste bude toplije od 50-60C,nema ni sekiracije za silicijum, na 100 - 120C radice bar 10 godina bez greske.:crying:

Тоооооо, јел видиш да треба само мало бити пажљив у читању.А што се Млађе тиче, Тошиба је стала на ноге од кад су га избацили :frusty:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Тоооооо, јел видиш да треба само мало бити пажљив у читању.

Sta ces, nestrpljivo to, nepazljivo, 'oce sve na gotovo :frusty:

А што се Млађе тиче, Тошиба је стала на ноге од кад су га избацили :crying:.

Da su ga na vreme izbacili iz NASA-e, do sada bi kolonizovali Mars :punish:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

e vidis - zato cu ja da manem SS neko vreme .....kako god okrenes - sve mi greota da stanem na pola i da ne uradim full susy sa sve folded :shakehands:jel' ti tih sk/sj imas taman , ili imas u prodaj/menjaj/gadjaj ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...