Jump to content

Vufer 10' 150W 8 Oma


StefY

Preporučeni Komentari

Imam snagasa 2X200W radi na 4 oma a zanima me da li bi mogao da kacim na njega ovaj vufer i da ga gazim na maksimum?Bass je SAL 2030 150W 8oma . .Ako mogu koja je adekvatna skretnica za njega i ako bi hteo neku sijalicu kao zastitu za bas koju da trazim?Ja sam nov u ovome,ako moze neko da mi pomogne. .Hvala unapred! pozzhttp://www.ame.cz/QIShop/image/iid/a28717b5-9f49-42aa-9b78-5a677f1034b5/Reproduktor-SAL-SBX2530-BK-8-ohm-150W.aspx?width=360

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Dobar dan StefY, red je da kad dodjes na forum da se predstavis i da popunis svoje licne podatke, kako bi ljudi koji su ti blizu znali da mogu da ti pomognu! U svakom slucaju dobrodosao na forum i nadam se da ce ti se vec neko pomoci... P.S. Snaga pojacavaca i otpor pri kojem se dobija ta snaga ne znaci obavezno da ti moras da zakacis 4 oma zvucnike na taj pojacavac. Radice sasvim dobro i sa 8 oma zvucnicima. Skretnica se stavlja ukoliko imas zvucnike koji pojasno rade pa ti je potrebno razdvajanje opsega. Dakle za ovaj tvoj vufer potreban ti je bar jos jedan visokotonac ili ti tviter u tvojoj terminologiji i da napravis kutiju sa skretnicom. Medjutim problematicna je snaga vufera od 150 W koju bi ti gruvao sa 200W i ako sam te dobro shvatio stavio sijalicu na red ne bi li sprecio pregorevanje zvucnika??? Mislim da ti to nije neko pametno resenje jer je sijalica izuzetno nelinearan element (otpor zavisi od temperature, koji opet zavisi od struje te imas nelinearnost visokog stepena) pa ces dobiti potpuno nedefinisani ton... Moj predlog je ili da udvostrucis zvucnike (dva u paraleli) ili da kupis jace zvucnike za vufer...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јел спремаш за ауто или за кућу? Добродошао на форум.

Za kucu ovakva je kutija. . .msm slicna. . .http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150229230839093&set=a.415689059092.191297.219135049092&type=1&theater
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobar dan StefY, red je da kad dodjes na forum da se predstavis i da popunis svoje licne podatke, kako bi ljudi koji su ti blizu znali da mogu da ti pomognu! U svakom slucaju dobrodosao na forum i nadam se da ce ti se vec neko pomoci... P.S. Snaga pojacavaca i otpor pri kojem se dobija ta snaga ne znaci obavezno da ti moras da zakacis 4 oma zvucnike na taj pojacavac. Radice sasvim dobro i sa 8 oma zvucnicima. Skretnica se stavlja ukoliko imas zvucnike koji pojasno rade pa ti je potrebno razdvajanje opsega. Dakle za ovaj tvoj vufer potreban ti je bar jos jedan visokotonac ili ti tviter u tvojoj terminologiji i da napravis kutiju sa skretnicom. Medjutim problematicna je snaga vufera od 150 W koju bi ti gruvao sa 200W i ako sam te dobro shvatio stavio sijalicu na red ne bi li sprecio pregorevanje zvucnika??? Mislim da ti to nije neko pametno resenje jer je sijalica izuzetno nelinearan element (otpor zavisi od temperature, koji opet zavisi od struje te imas nelinearnost visokog stepena) pa ces dobiti potpuno nedefinisani ton... Moj predlog je ili da udvostrucis zvucnike (dva u paraleli) ili da kupis jace zvucnike za vufer...

Ja se izvinjavam,nov sam ovde tako da ne znam kakvi su obicaji,tj kakav je red. . .ovakva je kutija pa nzm sta da radim. . .http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150229230839093&set=a.415689059092.191297.219135049092&type=1&theater
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam manju napravio,ta je mislim za 18'. .

Ima li neko resenje? Cuo sam da se skretnice koriste i za vufere da bi se ogranicio opseg radi boljeg basa. . .a nzm koji odgovara za moj bas jer se ne razumem. . .a i stavio bi nekakvu zastitu zbog bas-a,npr neki osigurac. . . .ili tako nesto. . ..cuo sam da se stavljeju neke sijalicice ali ne znam. . . :crying::wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Значи скретница која сече високе, хм :unbelieveble:

Можда ово:

Postavljena slika

http://www.kupujempr...lter_id=3621621

Ако ти се не свиди проследи мени!!!!!

a el mozes da mi kazes kakve karakteristike sto se tice nje? Prodavacica mi je nudila nesto slicno sa karakteristikama 100W 8 oma oko 1200din
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a el mozes da mi kazes kakve karakteristike sto se tice nje? Prodavacica mi je nudila nesto slicno sa karakteristikama 100W 8 oma oko 1200din

Пише ти у огласу : http://www.kupujempr...lter_id=3621621 мада ова је 4 Ома. Ма позови Елементу па питај. Напиши у профилу одакле си. :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...