Jump to content

LM3886


Ја sam sam

Preporučeni Komentari

На продају појачавач из теме : http://www.diyaudio.rs/topic/2068-lm-3886-paralel/Колега је одустао од горе поменуте справе и грехота је да стоји џабе.Сам појачавач је унапређен додавањем склопа за даљинско управљање мото потом и сам пот, као и линијиски бафер.Моторизовани пот је Алпс, склоп за управљање има функцију учења тако да се може користити било који даљинац.Уз појачавач иду и каблови и то:2 комада звучники 2 х 6 квадрата ширмовани Наук 904 по 5 метара са Спикон конекторимаНапојни ЛапЦена права форумашка 350 Евра.Могућност замене предње плоче али након куповине појачавача.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Za one koji se možda pitaju kakvo je ovo sokoćalo, iskoristiću priliku da ukratko iznesem svoje utiske. Ovaj pojačavač (nazvaću ga LM) prvi put sam video i čuo kod dragog nam čika Zeona prošlog leta. U to vreme bio sam u potrazi za nekim trajnijim rešenjem što se tiče amplifikacije i ovaj mališa mi je savršeno odgovarao, kako dimenzijama tako i zvukom. Međutim već je bio bezecovan, pa sam pronašao drugo rešenje za sebe - Audio Analogue Primo Settanta (nazvaću ga AA). Da sam znao da će kolega odustati, ovog oglasa ne bi ni bilo već bi LM uveliko radio kod mene. Imao sam priliku da ga probam sa svojim Monitor Audio RS1 i B&W Matrix 1 S2 kutijama. U direktnom poređenju sa AA, koji sam tada posedovao i koji takođe koristi LM3886 u izlazu, LM je najblaže rečeno bio superioran u skoro svim aspektima. Kažem skoro jer je AA ipak spakovan u prelepo dizajnirano aluminijumsko kućište. Zeonovo kućište je daleko od lošeg ali nije fensi. Zato je LM imao ono što hvaljeni i dosta skuplji AA nije: širinu, visinu i dubinu zvučne pozornice, a pritom prilično neutralan i kristalno jasan zvuk. Opaka sprava - šta uđe to i izađe, samo pojačano. Tokom rada je hladan kao špricer. Nisam ni znao kako dobro mogu da sviraju moji zvučnici, a siguran sam da je LM u stanju da potera bilo koje. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ni znao kako dobro mogu da sviraju moji zvučnici, a siguran sam da je LM u stanju da potera bilo koje. :crazyrocker:

Ipak, dodao bih malu ogradu, ja imam par "prokletinja" sa kojima LM nema mnogo šanse. Impedansa zvučnika na oko 10KHz naglo pada na oko 1 ohm i zbog toga LM zvuči mutno i nedefinisano u srednje-visokom spektru. Inače, sve stoji za prosečni par dinamičkih zvučnika. Malo šta može da ga nadsvira za taj novac.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Актуелно!-----------------------------Мала напомена:Местичавост предње плоче је због тога што се безбојни мат лак чиме је предња плоча препрскана почео да скида.Одстранио бих Ја њега али дрвене апликације је тешко скинути а не оштетити их.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

a sto si stavljao spikone, zbog da prostis kurcenja i da pokvaris rabotu onima sto bi da menjaju kablazu ili imas jaci razlog?inace greota zbog te prednje ploce kad je rad tako uredan i pedantan. neki nadrkani brend bi ovo dosta naplatio...a sto se komsa predomislio, jel mu dobro?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sto si stavljao spikone, zbog da prostis kurcenja i da pokvaris rabotu onima sto bi da menjaju kablazu ili imas jaci razlog?inace greota zbog te prednje ploce kad je rad tako uredan i pedantan. neki nadrkani brend bi ovo dosta naplatio...a sto se komsa predomislio, jel mu dobro?

Таман посла, захтев је такав био са спиконима.Предња плоча није моја работа, мада може да се скине нитро разређивачем што се и види.А комшија се предомислио зато што се жени :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...