Jump to content

Trazim gresku ali je ne vidim


scope

Preporučeni Komentari

Predpojacalo je FlatBT. Jedan kanal je u redu, 450mV na R19 otporu, ofset 0.00x volti. I normalno svira.Na drugom kanalu je sve ovo isto ali ne cujem muziku. Naponi su +/-23.5x V u granama i kode jednoh i kod drugog kanala. Kada se priblizim zvucniku cuje se muzika ali jedva. Ono sto ja mislim da se desilo je da sam klemama kratkospojio na trenutak izlaz tog kanala. Ali da je nesto unisteno kako bi simetrija i bias bili u redu??? :umnik2:Imate li ideju ili savet sta da :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ali da je nesto unisteno kako bi simetrija i bias bili u redu???

Nije od neke velike pomoći, ali...Sony amp (integrisani) ima savršeno ispravne parametre (bias, mirna struja, naponi) a i pored toga jedan kanal ne svira... Tiho, sa distorzijom. Rečeno mi je da je drajver stepen rikavela, ali za par dana ću verovatno tačno znati šta je.To što hoću da kažem je fakat da ne mora obavezno da nešto gori i dimi da bi bilo neispravno. Ako neki od elemenata na putu signala ne funkcioniše, može da se manifestuje kako si opisao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uze mi Stein rec iz usta. Premeri sve napone na SVIM tranzistorima, moguce je da je otisao neki od ulaznih i da se signal provodi do izlaza preko kapacitivnosti.Edit: meni se na HSR 70 vise puta desilo da nepaznjom kratkospojim izlaze i uvek je rikavela drajver BC107 a ne izlazni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uze mi Stein rec iz usta. Premeri sve napone na SVIM tranzistorima, moguce je da je otisao neki od ulaznih i da se signal provodi do izlaza preko kapacitivnosti.Edit: meni se na HSR 70 vise puta desilo da nepaznjom kratkospojim izlaze i uvek je rikavela drajver BC107 a ne izlazni.

Proverio sam napone na svim to92 tranzistorima i diodama, identicni su sa kanalom koji radi. Isti je slucaj i sa tri izlazna tranzistora.:scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da su kablovi "tanušni"... :Viannen_loungelizard: Ako je sve kako kažeš, postoje i one dve varijante kojima se ređe nadamo a češće nas obraduju... Opcija #1 mogućnost da je neki od kablova u prekidu ili u spoju s masom; opcija #2 da je negde reč o hladnom lemu. Obe se stvari rešavaju bezbolno (ako nisi do sada, dobro bi bilo proveriti) a sve ostale opcije uključuju neku defektnu komponentu. Najjednostavnije bi bilo proveriti signal tracerom (mali amp, na ulaz kond i pipalica za signal) i ideš redom od selektora ka izlazu. Negde će zvuk da nestane, tamo je problematičan deo/spoj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...