Jump to content

USB 96/24


jorgoss

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima! Novi sam na forumu pa mi ne zamerite ako pitam vec pitano pitanje. Voleo bih da na mom preampu postoji digital in sa USB-om za vezu sa kompom. Posto imam sve vise materijala u 24 bitnoj rezoluciji interesuje me kako najlakse ili najeftinije doci do resenja. Nesto sam guglo i natrco na TAS 1020 pa me interesuje vase vidjenje stvari. Naravno mimo svega cu biti opskrbljen sa CS8416 kao i nekim DAC-om iz klase 24bita tako da samo cekam kako da na tu pricu nadovezem i USB. :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo nove postavke i DACovi koji cekaju u redu za probavanje

My album

Generalno 24/96 (ili vise) ne saljem preko USBa niti Firewireta vec direktno sa Postavljena slika

optikom jer podrzava sve zive rezolucije ( i preko SPDIFa i HDMIa)

RED BOOK ripove saljem USB ( mojim svajsovanim) da DAC ( Sony MD a bogami sada i na 1000ESD.)

Ima raznih resenja i dosta smo o tome razglabali. Uzmi prelistaj forum ( Hint SSDAC M2TECH....)

Upripremi je i jedan ultimativni preamp sa ECC88 koji ce imati i lampizatorski ulaz ( za DAC ili CD player)

Generalno za 24 /96 nisam jos zainteresovan bar dok se ne skupi kriticna masa ripova.

Sta si hteo da kazes sa TASom? Hoces li da razvijas neku USB 24/96?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma pomagaj druze! Hocu da naparavim preamp sa 6N6p jer me je zaveo njen zvuk. Da bi preamp bio sto univerzalniji za danasnje pojmove i moje tendecije razvoja uredjaja hteo bih pored analognih ulaza da imam i digital pa da mi neki dvd igra mehaniku i tako da smanjim broj uredjaja. Drugi uredjaj koji mi je interesantan je jedan preistoriski PC sa usb-om. Njega nemam kako da povezem a na hardu imam tonu 96/24 materijala i raste, takodje komsija ponekad navrati sa eksternim hardom i sve mu je hi-bit pa me tuzno gleda kad to moram da pustam preko komputerskih zvicnika. Tako da sigurno ugradjujem CS8416 a posle neki DAC, ali sa USB sam primetio da svi koriste TAS1020 ako zele da primaju preko USB-a 96/24

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda ja tebi predlazem nesto ovako. Ako hoces varijantu SSDAC (srpsko sirotinjski DAC :siroma:) onda u neki gotov DAC ( CD DVD MD DAT..) uvedes USB ili SPDIF. Ako koristis MD ili DAT onda ti je reseno SPDIF. USB ces ili da pravis ili neko gotovo resenje ( M2Tech). Ima jos prostije a to je kasapljenje neke USB zvucne periferije ( slusalice ili laptop externi zvucnici npr) :welding:post-39-0-17390500-1305013398_thumb.jpgDodas jos nekoliko analognih ulaza pa preko selektora na vakuum i da te bog vidi :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam totalno neskoncentrisan pa te molim samo na jos jedno pojasnjenje. Zar da pucam pare na onaj USB/SPDIF dongle kad ja kao i ti siroma nemam pare nego bih ga pravio. Pa nije valjda unutra pentijum 4 od diskretnih delova?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam totalno neskoncentrisan pa te molim samo na jos jedno pojasnjenje. Zar da pucam pare na onaj USB/SPDIF dongle kad ja kao i ti siroma nemam pare nego bih ga pravio. Pa nije valjda unutra pentijum 4 od diskretnih delova?!

Neznam na koji si dongle mislio? M2tech?Naravno da ne moras da placas. Ovo i jeste forum za svajsere koji nece da placaju nego sami zgotovljavaju. Uzmes PCM270*, uradis po application notes i to svira. Ali nije 24/96. Za to ces morati da nadjes drugo resenje. Ipak ti preporucujem da prelistas forum. Ima tamo i slika i objasnjenja kako je uradjen SSDAC sa USBom u CDu, MD...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tas imam 2 god porucen kao free sample takodje za eval bord u to vreme je sve bilo free od programa i Cod-a kod mene to ne funkcionise ,nikog nisam uspeo da nagovorim da mi iscita eeprom cak ni iz m-audio transita ,sa ovim mislim da se neces ovajditi jer je samo dato objasnjenje da se moze isprogramirati eeprom direct preko usb-a , a ne na programatoru.Ako se snadjesh ja se prijavljujem da gratis isprogramiram eeprom i posaljem ti jer bi i meni znacilo takodje uz ADuM4160koji sam nabavio (galvansko odvajanje usb-a) Naravno ne kazem da je nemoguce.samo ja nisam uspeo da poguram .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nesto pristojnohttp://cgi.ebay.com/Native-24bit-96k-USB-Spdif-I2S-Converter-DAC-/270728074739?_trksid=p3286.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D9116741829317805698Tesko da za manje pare moze da se napravi ovde, pogotovo jedan, dva primerka.Ili nesto jos bolje, wireless:http://cgi.ebay.de/POPPULSE-WIRELESS-24-96KHZ-PC-LINK-USB-TO-SPDIF-FOR-DAC-/220520615850?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33580d8faa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...