Jump to content

Potrebna strucna procena


spiral

Preporučeni Komentari

Pozdrav, Mogu da kazem da sam osrednje upucen u tematiku, tako da bi mi trebao savet.1. Na pijaci sam nasao na subwoofer Logitech od 2.1 sistema. Kada sam otvorio i isprevezivao to 2.1 pojacalo radi i resio sam da napravim i neke pristojne satelite. Kupio sam iz elemente 2 kom srednjotonskih zvučnika SAL SKN10, 40/30 W, 500 - 8500 Hz, 84 dB i 2 visokotonca DT20-05, 20/10 W, 3000 - 20000 Hz, 88 dB. Na koliko kHz da napravim skretnicu (ja sam mislio na 6kHz) i od koliko preporucujete 6db, 12db ili 18db? Kolika bi bila idealna zapremina ovih kutija (ja sam mislio 4.5L)?2. Takodje sam kupio i magnat niskotonski, oznaka je MWS 160 P470 DVC, 4oma 80W, zajedno sa skretnicom. Ako bih resio da pravim , preporucite mi zapreminu kutije za njega (ponovo, moje nagadjanje bi bilo oko 20L), a ako resim da ga prodam, sta mislite koliko bih mogao da uzmem za njega i subwoofersku skretnicu? Zanimljivo je sto na samom zvucniku ima 4 prikljucka i za svaki par ide po jedna 6db skretnica.3. Imam 2 povece skretnice za trosistemce, izvadjene iz CANTON zvucnika 2x 150W. Koliko da trazim za njih (imaju po 3 kalema i 3 bipolarna kondenzatora) ?Hvala na odgovoru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Iz Knjazevca, nesrecno mesto gde nema ni mikrofonski kabli da se kupi ni stereo bananica, pa sve moram da nabavljam sa strane. U pitanju je logitech X-240, prodaje se po ceni od 5900din u gigatronu. Znam da za prave audofile to nije nista, ali za mene je to solidan kvalitet i fino bi mi sluzio za moju radnu sobu dimenzija 3m x 2m. Ovo su specifikacije sistema. Total FTC power: 25 watts RMS Sub-woofer: 15 watts RMS (into 8 ohms, @ 100Hz, @ 10% THD) Satellites: Left/Right: 5 watts RMS x 2 (into 8 ohms, @ 1khz, @ 10% THD) Total peak power: 50 watts Frequency response: 40Hz - 20kHz Signal-to-noise ratio: >96dBIma dva stereo integralca, prvi je u bridge i on je za subwoofer. Pobudjuju ih UTC5448, a snagasi su TFA9842J, svako po 7.5W po kanalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima jedan mali problem sa SKN10 srednjotoncem. On nosi od 500Hz, teško da subwoofer nosi dalje od 200-250Hz, imaćeš veliki prostor sa prazninom... Da bi to upario, bilo bi dobro da imaš neki isti toliki zvučnik sa otvorenom korpom, inače, ovaj SAL, ne zahteva kutiju jer je zatvoren. Teško je dati dobru preporuku a da to ne uključuje nabavku nekog drugog midbasa. Pa makar nekog širokopojasnog 8-10cm za auto... 5-6KHz, 6 dB je u suštini dovoljno sa pojačalima koje imaš. Možda si mogao malo bolje proći da si za otprilike iste pare kupio neki par malih kutija od neke mini-linije... (isto tako, na pijaci...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm, imam jedan SAL SBX1010 viska. Ako bih zamenio postojeci niskotonac njime, da li bi to resilo probleme (s tim sto je on 8oma, a fabricki je verovatno 4)?

Da, to je zvučnik koji možeš da staviš u kutiju :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, to je zvučnik koji možeš da staviš u kutiju :)

.Fijuuu, hvala, vec sam mislio da sam bacio pare. Uvek idem tezom metodom, prvo kupim pa onda pitam dal valja. Hvala Dr. Merkwurdigliebe!ps, nadam se samo da nisu podesili skretnicu za sub tako da se ne cuje 500MHz na sub. Probacu vec.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.Fijuuu, hvala, vec sam mislio da sam bacio pare. Uvek idem tezom metodom, prvo kupim pa onda pitam dal valja. Hvala Dr. Merkwurdigliebe!ps, nadam se samo da nisu podesili skretnicu za sub tako da se ne cuje 500MHz na sub. Probacu vec.

Na 500MHz, slabo ćeš da šta slušaš ako nemaš odgovarajući prijemnik... :sarcastic_hand: Ajd lepo, blago meni, uzmi aparatić (ne za zube) i slikaj zvučnike i onda objasni šta bi voleo sa čime da spojiš. To što želiš da prodaš, nas ne zanima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na 500MHz, slabo ćeš da šta slušaš ako nemaš odgovarajući prijemnik... :sarcastic_hand: Ajd lepo, blago meni, uzmi aparatić (ne za zube) i slikaj zvučnike i onda objasni šta bi voleo sa čime da spojiš. To što želiš da prodaš, nas ne zanima.

Haha, kakav lapsus. Obicno radim sa GHz i MHz, pa mi se to i uvrtelo u glavu. Ok, slikacu sve i napravicu semu sta hocu u stvari da uradim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, evo sta sam sad smislio. Izvucem iz tog Logitech-a samo 2.1 pojacalo i njega stavim u zasebnu kutiju. Napravim subwoofer sa SBX1010 prema specifikacijama, 6L kutija. Napravim i dva satelita dvosistemca sa SKN10 i DT20-05, samo kutija toliko da se drze zajedno i da to lepo izgleda. Spojim sve to na to slabo pojacalce i da se pomolim da ce da se cuje ok, cak 200-500Hz. Sta mislis?Shema je prikacena.A za preostalu logitech kutiju i subwoofer, vec cu naci namenu.

post-844-0-13589600-1303406682_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moraš probati. Kada probaš, znaćeš. Koliko sam ja s početka razumeo, Magnat si hteo da staviš da bude sub-bas, a SBX1010 da bude po jedan levo i desno u malim kutijama plus visokotonci. Onaj par zatvorenih srednjotonaca prodaj pa kupi još jedan SBX1010 i eto ti kombinacija. Ali eto probaj kako si nacrtao pa proceni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...