Jump to content

Lampasko pretpojacalo sa PCC88 i EF804


Chusso

Preporučeni Komentari

Pozdrav,dosao sam u posed jednog lampaskog pretpojacala, pa mi treba pomoc iskusnijih kolega da mi odgonetnu koja lampa fali i kako spojiti ovo cudo. Naime pretpostavljam da je onaj deo sa telefunkenovim EF804 Phono sekcija, a onaj sa dve Tesline PCC88 Line sekcija. E sad izmedju te dve PCC88 ima jos jedno podnozje za lampu a ne zna se koju. Sa zadnje strane ima gooooomila nekih cinceva u tri reda pa mi bas nije najjasnije kako to spojiti sa uredjajem i sa snagasem!!Hvala unapred!!

post-419-0-49120700-1301566575_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 3 months later...

Ima li neko voljan da se za neku "sitnu" nadoknadu malo pozabavi ovim pretpojacalom???

Malkice si rekao da će biti slika... :icon_u_cosak:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

radi ali smo jedan kanal! ne verujem da bi bilo neke vajde od slikanja posto je sve poprilicno konfuzno lemljeno na velike kondove i sa njih je vodjeno dalje na lampe i ostale komponente!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tamo gde fali lampa, pogledaj i izmeri unimerom (u isključenom stanju!!!) nožice 4, 5 i 9. koje od nožica su uvezane na grejanje. Potom, u uključenom stanju, izmeri napon između 4 i 5. ako je 6.3V, onda može biti ECC88, ako je oko 7-7.2V onda može biti PCC88, ako je oko 12.6V, onda može biti ECC81, ECC82 ili ECC83...Takođe možeš da proveriš putanju signala. Ako jedan kanal svira, onda je lako moguće da je jedna od dve koje su u uređaju zajednička i da jedna trioda obrađuje signal levog, jedna desnog kanala. Pošto nema lampe za onaj kanal koji ne svira, onda bi trebalo videti koji elementi su oko tog podnožja i da li su isti oko one druge lampe koja je prisutna i svira. Malo reverse inžinjeringa bi lako rešilo problem. Uzmeš papir, i crtaš šta vidiš. Nožice 1 i 6 su anode, 2 i 7 rešetke, 3 i 8 katode korespondirajućih trioda u balonu. Pogledaj na koju od lampi dolazi ulazni signal a sa koje ide na "out"... Trebalo bi da bude veoma jednostavno, samo treba malo vremena, pažnje, papir i olovka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Slika pokazuje veze unutar lampe u odnosu na izvode. Za ECC88 i PCC88 je isto.

ECC81, 82 i 83 su uvezane tako da je nožica #9 spojena u sredinu izvoda tj između nožica 4 i 5!

Postavljena slika

Ove slike izvoda su prikaz sa DONJE strane, tj od strane elemenata!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...