Jump to content

Ei/HSR 140 Hi-Fi


vozic

Preporučeni Komentari

Imam ga puno godina (HSR 140), nalazi se kod roditelja, i povremeno ga uključujem tek tako. Imam nekih uspomna vezanih za njega. Nedavno je došlo je do pregorevanja mrežnog prekidača koji se uz to i raspao a specifičan je, jer se u stvari na istom vretenu nalaze dva prekidača. Ima li gde da se kupi ili postoji mogućnost da se nađe zamena, ali onda ne znam kako ga povezati da ova "uspomena" bude i dalje u radnom stanju. Trebaju mi i šiber potenciometri ali to nije kritično, jer se radi o pucanju pera koja drže ručice klizača dok su klizne površine još uvek u korektnom stanju bez "proklizavanja" i gubitaka NF signala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 2
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Imam ga puno godina (HSR 140), nalazi se kod roditelja, i povremeno ga uključujem tek tako. Imam nekih uspomna vezanih za njega. Nedavno je došlo je do pregorevanja mrežnog prekidača koji se uz to i raspao a specifičan je, jer se u stvari na istom vretenu nalaze dva prekidača. Ima li gde da se kupi ili postoji mogućnost da se nađe zamena, ali onda ne znam kako ga povezati da ova "uspomena" bude i dalje u radnom stanju. Trebaju mi i šiber potenciometri ali to nije kritično, jer se radi o pucanju pera koja drže ručice klizača dok su klizne površine još uvek u korektnom stanju bez "proklizavanja" i gubitaka NF signala!

30 godina imam HI-Fi 160. Ne slusam ga oko 15 godina. Prvo su mu stradale sijalice. Zatim tastatura za izbor izvora paralelno sa potenciometrima. Inace sama elektronika je ispravna. I ja imam dosta uspomena...Proveri kod najblizeg TV majstora da li ima mrezne prekidace od niskih starijih kolor televizora (na primer sa istim senzorima kao na HSR). Mislim da se takav jedan uklapa (oblik samog dugmeta mreznog prekidaca na tim televizorima je identican sa tvojim).Sto se tice potenciometara i mene zanima da li negde mogu da se nabave (mozda na buvljaku u Nisu :Viannen_loungelizard: )pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru. Sam odgovor nije rešio moj problem, ali svako obraćanje preko foruma uvek daje neki kvalitet. Zahvaljujući savetu za intervenciju sa polovnim delovima iz starih Niških televizora setih se da u Nišu imam čak i rodbinu! Setivši se kako su preko fabričke prodavnice kupovali sve kućne uređaje shvatio sam da je tamo verovatno najviše "Ei" risivera i televizora nego u drugim gradovima zbog fabričke prodavnice pa stoga i verovatno najviše šanse da se nađe kod nekog od servisera takav prekidač! Još jednom hvala i samo da napomenem da njegove original zvučne kutije i dan danas slušam na jednom "pro" sistemu kao jedan od parova zvučnika kada ga slušam sa malom snagom, jer su neverovatno efikasne na maloj snazi do 10 W, kako se obično i sluša tokom dana u stanovima!Pozdrav,"vozic"

30 godina imam HI-Fi 160. Ne slusam ga oko 15 godina. Prvo su mu stradale sijalice. Zatim tastatura za izbor izvora paralelno sa potenciometrima. Inace sama elektronika je ispravna. I ja imam dosta uspomena...Proveri kod najblizeg TV majstora da li ima mrezne prekidace od niskih starijih kolor televizora (na primer sa istim senzorima kao na HSR). Mislim da se takav jedan uklapa (oblik samog dugmeta mreznog prekidaca na tim televizorima je identican sa tvojim).Sto se tice potenciometara i mene zanima da li negde mogu da se nabave (mozda na buvljaku u Nisu :Viannen_loungelizard: )pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...