Jump to content

Grunding PS-2500 gramofon


laky_va

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 43
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bolje no da baciš... :Viannen_loungelizard:

Ako ćeš bar neki pošten minimum, onda ovako nešto: http://www.kupujemprodajem.com/Luxman-pd-288-458833-oglas.htm?filter_id=31129

Postavljena slika

Whoa, a ako ti je ogranicen budzet na 50e, nadji neko bolje resenje na kupujem-prodajem?

Ovo je letece resenje, nece to dugo, ''samo da svira'' :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ti nacrtamo da taj gramofon nije uređaj koji čini gramofone kao izvor vrednim pažnje? Da su svi gramofoni bili takvi, ljubitelja vinila već odavno ne bi bilo ni u sećanjima. Ako te već svrbi da imaš gramofon, onda neka to bude neki dobar gramofon, ili makar pristojan. Ovaj je najniža kategorija pločogrebača. Ja nemam para za vrhunski gramofon, pa sam pravim gramofon... I to je bolje od ovog Grundinga. Dual, Thorens, poneki Sony ili Technics, to gledaj...Namerno ne spominjem vrhunske uređaje jer nema smisla, kolega verovatno neće moći da odreši kesu za neki Sota, Roxan ili šta slično...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ti nacrtamo da taj gramofon nije uređaj koji čini gramofone kao izvor vrednim pažnje? Da su svi gramofoni bili takvi, ljubitelja vinila već odavno ne bi bilo ni u sećanjima. Ako te već svrbi da imaš gramofon, onda neka to bude neki dobar gramofon, ili makar pristojan. Ovaj je najniža kategorija pločogrebača. Ja nemam para za vrhunski gramofon, pa sam pravim gramofon... I to je bolje od ovog Grundinga. Dual, Thorens, poneki Sony ili Technics, to gledaj...

http://www.kupujemprodajem.com/Dual-510-321898-oglas.htm?filter_id=1184 ? :sporty095_2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako hoćeš gramofon, dobar i vredan ploča, očekuj da ćeš potrošiti na njega bar nekih 150-200€, ako ti je stalo da to išta valja. Za manje para, možeš samo ako imaš sreću pa natrčiš na nešto što manje košta a više vredi. Šta te je navelo da želiš gramofon? Možda, ako navedeš svoje lične motive, možemo lakše da ti preporučimo ili nađemo odgovarajuću spravu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolko vredi Technics SLQ300? Stoji mi bez veze?

I 1983 je bio konfekcija, jeftina sprava (49.800 Jena je tada bilo 500 US$ ali je CD plejer koštao 3-4hiljade), u njega idu TP zvučnice a taj tip prihvata zvučnice ne podržava ni jedan iole pristojan proizvođač zvučnica, tačnije, nema za taj tip prihvata ništa čak ni u klasi bazičnog hi-fi pickupa tipa Ortofon OM5 što je neki minimalni minimum... Vredi koliko tebi vredi ili koliko misliš da ti je dosta da ga se ratosiljaš.http://audiokarma.net/forums/showthread.php?t=178922

- What is too much to pay for one of these? - $1, maybe $2. Better yet how about free. What you should be looking for is something with heft. This is not a good TT.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako hoćeš gramofon, dobar i vredan ploča, očekuj da ćeš potrošiti na njega bar nekih 150-200€, ako ti je stalo da to išta valja. Za manje para, možeš samo ako imaš sreću pa natrčiš na nešto što manje košta a više vredi. Šta te je navelo da želiš gramofon? Možda, ako navedeš svoje lične motive, možemo lakše da ti preporučimo ili nađemo odgovarajuću spravu.

Valjalo bi znat kakva je phono sekcija na ampu da bi se orjentisali
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valjalo bi znat kakva je phono sekcija na ampu da bi se orjentisali

To nije merilo. Za tri sata laganog igranja može da napravi odličan a veoma jednostavan RIAA (Le Pacifique), stavi +24V napajanje i ima odličan RIAA i to više nije limitirajući faktor. post-13-0-98309200-1295295013_thumb.jpghttp://www.diyaudio.rs/topic/489-what-riaa-with-shiny-and-ns10/page__view__findpost__p__15943Ja pravio, napravio, divno radi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na ampu MM, tako da ovaj Grunding odgovara..Nisam mnogo zahtevan sto se tice kvaliteta zvuka kada je gramofon upitanju, nemam nesto mnogo ploca da bi mi to bio jedini izvor zvuka.Jednostavno, vazno je da vrti, kratkorocno resenje, kasnije ce svakako doci neko ozbiljnije resenje za gramofon.. Eto toliko..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...