Jump to content

Quad 520F


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

306 , 606 i jos par - svi dele topologiju , razlicit im samo napon napajanja i broj izlaznihjedn od njih je 306 sa izlaznim trafoom - za profi upotrebuovaj je izmedju 306 i 606 i po napajanju i po izlazima , ali nema onaj za mnoge zbunjujuci sistem sa jednostrukim napajanjem i tranzistorskim simetriranjem istog, nego klasicno dvostrano napajanjerekoh ti u tlf da je to koncept vredan paznje - garant i bolji zvuk od friziranog 405 , prvenstveno zato sto je OP preuzeo samo servo ulogu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

306 , 606 i jos par - svi dele topologiju , razlicit im samo napon napajanja i broj izlaznihjedn od njih je 306 sa izlaznim trafoom - za profi upotrebuovaj je izmedju 306 i 606 i po napajanju i po izlazima , ali nema onaj za mnoge zbunjujuci sistem sa jednostrukim napajanjem i tranzistorskim simetriranjem istog, nego klasicno dvostrano napajanjerekoh ti u tlf da je to koncept vredan paznje - garant i bolji zvuk od friziranog 405 , prvenstveno zato sto je OP preuzeo samo servo ulogu

Inače, imam za ovo još jednu šemu, ali je podeljena na stranama 12 i 13 i nikako da skapiram kako da isečem dve strane i slepim u jednu da bude šema na jednoj strani. Tamo je nešto drugačije, ali pošto sam se patio sa pokušajima da dve polovine isečem i slepim, nisam studirao samu šemu. Ali doakaću joj ja, pa makar mi to bilo poslednje... za danas... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam sklopljen 606 i nisam nesto zadovoljan sa zvukom. Mogu da ga zatvorim sledece nedelje i posaljem Vam pa da cujete sta da ocekujete da ne pocinjete nesto sto Vam se mozda nece svidjati

Mislim da ovde nije poenta u tome. Koliko sam za ovih nekoliko godina odkako tražim "gral" pohvatao končiće, vlasnici dinamičkih zvučnika, uglavnom ne drže Quad 405 na listi "deset najboljih"... Meni to ne smeta. To je valjda zato što se na takvim listama uglavnom nalaze pojačala koja koštaju više nego moj auto, kuća i gaće zajedno (dobro, moje gaće i nisu neko merilo za haj end, ni auto, pa ni kuća... Gaće definitivno...)Elem, poenta je u konceptu. F5 je svojom pojavom podigao podosta prašine, međutim, koliko god bio dobar, čuo sam mnogo komentara koji ga svrstavaju u "malo bolja" pojačala. Isto to sam od mnogih čuo i za Krell KSA serije i uvek onaj dodatni komentar da ima i bolje. U ovom trenutku, uopšte ne tražim pojačalo koje je bolje od bilo kojeg od ovde navedenih, ili nenavedenih. Cela priča, bar što se mene tiče je koliko će koncept zadovoljiti moje potrebe za jeftinim, jednostavnim i prvenstveno pouzdanim pojačalom koje može da se bez podrigivanja izbori sa kapacitativnim opterećenjem koje predstavljaju moji elektrostatici. Samo to. Ni manje, ni više. Kako neki Quad svira sa Dynaudio, Kef, Tannoy ili Visaton zvučnicima, uopšte me ne boli jer ni jedne od tih zvučnika niti imam, niti verujem da ću u neko dogledno doba imati priliku da imam u sistemu. Nije da ne bih voleo da imam neki fin par Dynaudio zvučnika, ali i to verovatno samo zato što sam po dynaudio katalozima osamdesetih slinio isto kao i po slikama Technicks-ovog pre-power ampa sa sve velikim cagerima koji se klate u ritmu "Smoke on the Water"...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesu oni kapacitivno opterecenje, al' ne za pojacalo. Ima valjda neki trafo izmedju....

Ima, naravno. I pored toga... Ućeriv'o sam F5 u clipping. Ne jednom. Jbga... Kad sam gluvać, a prostorija velika...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vi's - toje varijanta sa jednostrukim sekundarom i tranzistorskom simetrijomdobar fazon za koriscenje trafoa koji nemaju srednji izvod - ako se ima na lageru :buehehe:

Хвала ти, Моћни ЗМ, што ми за ово ниси рекао када сам покренуо тему "Мучи ме трафо".Тако је Сипи постовао шему, а ја направио дивнозвучећи појачавач.Stein, sorry for offtopic.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vi's - toje varijanta sa jednostrukim sekundarom i tranzistorskom simetrijomdobar fazon za koriscenje trafoa koji nemaju srednji izvod - ako se ima na lageru :buehehe:

Veruj mi da taj fazon nije dovoljno dobar. Vidi sta se desava kad obe grane ne vuku istu struju - onda ga vade tako sto obezbedju veliki voltage sag malom vrednoscu filterskih elektrolita - colovne budalastine...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi deda mraze!Ove godine sam bio dobar, pa mislim da imam pravo na jednu želju. Donesi mi jednog malog Jumu, za na privezak za ključeve, da svaki put kada imam neku ideju, ima ko da me šuta u bubrege i da mi se podsmeva i govori mi kako pojma nemam i da mi to ama baš ništa ne valja.Tvoj Obika. :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crni Steine, ko ti je to rekao ("kako pojma nemam i da mi to ama baš ništa ne valja.") ?Ja nisam sigurno - pomenut je samo specifican sklop koji je prosto sub-optimalno resenje, proisteklo iz potrebe proizvodjaca da ustedi i da po svaku cenu bude drugaciji (otud: "praviti se Englez"). Prosto, nije u redu da ljudi misle da je to nesto dobro i pozeljno - a ne verujem ni da ti to zelis...Ti si se brate namerio na taj amp i neka ti ga, ti ces da ga slusas, na tvojim zvucnicima, u tvom potkrovlju - if it floats your boat, samo napred! Ali nemoj da mi nabijas na nos malevolentnost svaki put kad neka moja primedba ne izadje u susret tvojoj zelji da cujes samo hvalospeve... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...