Jump to content

K135/J50


michabass

Preporučeni Komentari

Mogu li umesto obsolete K135/J50 da se ugrade 2SK1058/2SJ162? Ili pak IRFP240/9240 ?Pojačalo se napaja sa 2x70Vdc...Gde ima originala u prodaji (po mogućstvu BG) ako išta od ovog pije vodu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Mogu li umesto obsolete K135/J50 da se ugrade 2SK1058/2SJ162?

mogu - isti deo , samo kuciste drugobese tip na KP koji ih je prodavao , a javlja mi se da je neko sa foruma uzimao ........za firme ne znam - nisam uzimao
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crko je Trace elliot ima jedan komplementaran par u izlazu... dakle 1x 2SK135 i 1x 2SJ50. Da nemaš možda originale? Oni su dosta skupi NOSNajviše bi mi odgovaralo da stavim IRFP240/9240 jer toga ima ko blata, ali da li će raditi kako treba s tolikim naponom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... da li će raditi kako treba s tolikim naponom?

Hoce, jedno pola sata (ako su hladnjaci dovoljno veliki)...Nije problem napon vec strukturne razlike proizvodnog procesa lateralnih MOSFET-ova (k135/j50) koji imaju negativan temperaturni koeficijent (Id opada sa porastom temp.) i vetikalnih MOSFET-ova (IRFP240/9240) koji imaju pozitivan temp. koef.Pojacala koja su pravljena za lateralne nemaju temp. kompenzaciju pa upotreba vertikalnih u njima dovodi do proboja (temp. raste pa Id raste pa temp. raste jos vise itd. dok ne crkne). Dakle, vetikalni bi se mogli upotrebiti samo uz prepravku - ubacivanje sklopa za temp. kompenzaciju koji ce bias drzati priblizno konstantnim bez obzira na temperaturu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

U farnell-u imas neke nove lateralne fetove, SEMELAB je proizvodjac koliko mi se cini. Imas sledece u TO-3 kucistu:ALF08N16K 8A 160VALF08N20K 8A 200VALF16N16K 16A 160VALF16N20K 16A 200VOvo su N-kanalne verzije, postoje i P-kanalne ali ih nisam naveo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...