Jump to content

visaton


dusan

Preporučeni Komentari

šta kažete na visaton B200 driver,dali ga se može da upotrebi kao srednjetonac u 3 sistemskoj kutiji?razmišljam da bi pravio nove kutije.imam 4 kef b139 basove ,4 b110 srednjetonce, visaton b200 i visokotonac koji svira najlepše visoke što sam dosad čuo. Dali bi se moglo od toga da se uradi zvučnik? lep pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

bojim se samo jedne stvari - da je taj B200 previse osetljiv - u odnosu na ostale drivere ...... te bi morao previse da ga davis ....daj db/W/m za sve drivere

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dakle - imas 89db/W/m sa 2 kom/kutijijedini problem je sto za B139 moras imati monstruozno veliku kutiju ......moj savet = rasprodaj to nekom ljubitelju stare skole ili KEF zvuka , kupi nesto veeeliko za te pare i pravi ili hibrid TL+OB ili cisti OB - sa tim necim velikim + B200iako bih ja uvek pre uzeo bilo koji Sonido u odnosu na B200

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a šta ako bi basove terao sa aktivnom skretnicom i PL 700B i visaton i visoki sa aleph 5 ? dali bi onda mogao da regulišem glasnost drivera.pa problem je da sam ljubitelj stare škole i kefa :) mogu da prodam sam sebi .hehe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a šta ako bi basove terao sa aktivnom skretnicom i PL 700B  i  visaton i visoki sa aleph 5  ? dali bi onda mogao da regulišem glasnost drivera.pa problem je da sam ljubitelj stare škole i kefa :) mogu da prodam sam sebi .hehe

Значи још један старетинар!Могу од другара да узмем моје бивше Б139, ионако стоје џабе, таман да употпуниш количину.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a recimo ako bi davio b200 ,dali bi izgubio na detajlima i zvučnoj slici ili ne?

Pozdrav Dusane,Ako jos nisi kupio Visaton B200, ne kupuj ga! Ja imam Visaton b200 + Eminence beta 15 u Open Baffle. Kolike sam zivce izgubio sa B200-com...toliko da su mi se fullrange driveri od 8" skoro zgadili. ZM je sigurno u pravu kada kaze da ce Sonido svirati bolje.Konkretnije, B200 moras daviti sa indukcijom od 1 mh + 10 ohma u paraleli, a sve to u seriji sa zvucnikom, da bi prestao da se dere. A kad to uradis, 'ubijes zilu u muzici'. Bilo kako bilo, bezi od B200 ko djavo od krsta. Koristi neki driver koji moze svirati bez kojekakve 'kompenzacije' ili 'peglanja'. :my2cents:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je kao dvorezni mač.Jedni kažu da je ovaj driver nešto najbolje na srednjima-čuo sam ga u ovoj izvedbi i svirao je dojaja http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege/breitband/solitude/index.html,a jedni kažu da to nije to...več ih imam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

drugarski savet.imam veliko iskustvo sa Kef-ovim drajverima.koristio sam ih u raznim projektima.ako koristis bas B139, srednji b110, za visoki taj Visatonne dolazi u obzir. u obzir dolazi isto kef-ov T27 ili akone mozes da ga nadjes, onda niski AZ 011/73/SK8, sa 18dB,i na bas obavezno zobel zbog impedanse koja je rak rana B139.Visaton B200 bez faze plug-a ne svira kako treba, i morao bida se enormno udavi u odnosu na ostalo. posto ih vec imas,mozes da ih koristis na primer u open baffle sa nekim lampasem male snage u fullrange modu. druga pesma, i drugacije zvuci. batali ideju za koriscenje u kombinaciji sa Kef-ovima.ako ti neko kaze drugacije, laze te. :cheers:

post-357-088164300 1280048367_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sax zdravo,mislio sam da bi koristio za bas 2x b139 onda visaton b200 in možda 2x b110 kef za srednje i visokotonac .da stavim sve to za jedan kanal ,samo pitanje kako bi to sviralo ,imam aktivnu skretnicu ako bi to šta pomoglo ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao b139 u Coffinu, gore sateliti b110 i xt25, nesto Fried Model H ili sta vec...Ne secam se. Srednjak u jedno 5l kompresije. Sviralo je to jako lepo. Bas (coffin) je zaista OGROMAN, 180x60x60 cm (stereo). Dobro je to sviralo...Poslacu slike...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...