Jump to content

Balansirani selektor sa relejima - 3 ulaza


dj.nik

Preporučeni Komentari

Potreban mi je selektor za ulaze sa balansiranom vezom. Njuskajuci pronadjoh staru temu na bigDIY i ovakvo neko resenje. Interesantno je da se upotrebljava svega 4 releja a jos interesantnije da jedna veza (ovde #3) ostvaruje kontakt bez napona na relejima. Sta mislite o ovakvom resenju. Ako je OK, kako unaprediti? Dioda na vod 'a', otpori ka masi?post-9-063974200 1278323914_thumb.jpg :moil::hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Postovane slike

ne pije vode

preterano zakomplikovano ( iz ko zna kojih razloga - ko zna cime se upravljalo ) , serijski spoj vise kontakata na putu signala

uostalom - sta nedostaje onom selektoru koji sam ja nacrtao - nema nepotrebnih kerefeka a radi sve sto treba i to kako treba

mislim - nevezano sto sam ja to nacrtao :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne pije vode

preterano zakomplikovano ( iz ko zna kojih razloga - ko zna cime se upravljalo ) , serijski spoj vise kontakata na putu signala

uostalom - sta nedostaje onom selektoru koji sam ja nacrtao - nema nepotrebnih kerefeka a radi sve sto treba i to kako treba

mislim - nevezano sto sam ja to nacrtao :buehehe:

Licilo mi je da moze da se uradi bez stampane plocice, na jako malo prostora (releji jedan iza drugog ili 'jedan na drugom') :blush: - zbog malog prostora (visine) u kutiji.

A tvoju plocicu preradjujem - prilagodjavam rasporedu ulaza kod meneme, s time sto se ja igram u 'crtacem' programu :gusar:

Hvala Zen, dobili smo svi kvalitetan komentar. Iako je srebro, ipak su to dva 'labava' kontakta .

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo se drzi ideja kod onog mog selektora i to moze biti veliko koliko 3 releja sama perf board je apsolutno validno resenje , ako bas neces PtP

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...