Jump to content

Uparivanje lampi -zasto?


ZZ Pop

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Pre svega molim da me ne shvatite pogresno- nisam skeptican.Manje-vise znam zbog cega se to radi i pretpostavljam da se iz istih razloga to radi i u SS tehnologiji sa tranzistorima- ima smisla,ali ovo pitanje se nametnulo samo od sebe posto sam imao sledecu situaciju:Rikne mi jedna ecl86 lampa u izlazu( revox 40 ) i cunjo ja malo po netu, vidim cene(quadova)- uz vecinu dobijes i sisanje gratis :angel0: ...Rekoh da pozovem ja direkto u generalstab, jelte, u Revox Regensdorf.Pitam, jel prodaju lampe, kazu da, prodajemo rezervne delove za revox uredjaje,pitam posto je jedan set lampi ecl86 a oni mi kazu da prodaju samo na komad.. :aikido: Posto komad? kaze-75chf(50eur).. :drinks: Rekoh, da razmislim :good2: U medjuvremenu se pojave cetiri siemens NOS (valjda neuparene, cim nista nije bilo naglaseno), i ja sad vodjen time da i u servisu ne uparuju lampe +panika posto sam vec bio desetak dana bez muzike, kupim te lampe za cenu kao jedna u revoksu plus postarina..Dali sam pogresio?Odnosno, pitanje za iskusne:sta bih konkretno dobio u kvalitetu samog zvuka da su u pitanju uparene lampe???Ili kada bih npr sada radio korekciju na svakoj lampi ponaosob, posto kapiram da je i to jedna od mogucnosti?Samo jos da kazem da su se nove lampe sada definitivno usvirale i da pojacalo sa njima u najmanju ruku zvuci isto kao i pre. Male razlike postoje ali ja bi to pre pripisao razlici u proizvodjacu, posto su prethodne bile telefunken..Zaboravih da naglasim da je u pitanju push-pull pojacalo..

Izmenjeno od ZZ Pop
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dali sam pogresio?

Samo jos da kazem da su se nove lampe sada definitivno usvirale i da pojacalo sa njima u najmanju ruku zvuci isto kao i pre.

Male razlike postoje ali ja bi to pre pripisao razlici u proizvodjacu, posto su prethodne bile telefunken..

Ниси!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gledajuci semu - nije to kriticno eventualno moze da se desi da ti malko bruji iz zvucnika - u slucaju da struje kroz cevi nisu u 10% - u tom slucaju pomenjas parove izlaznih lampii nadas se da ces imati vise sreceako nema brujanja - ni brige ni kukanja :aikido:

post-2-011105200 1276954063_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovorima!Kombinovao sam parove i utisci su sledeci:1. pocetna kombinacija- balance malo na desno2. sledeca kombinacija- zamenio mesto dvema lampama, iz svakog para po jedna-balance otiso jos na desno sa time da je zvuk dobio na jasnoci (definiciji?), sveukupan utisak bolji3. sledeca kombinacija- ponovo zamenio mesto ali drugim dvema lampama- utisak odprilike isti kao na pocetku4. zadnja kombinacija- ponovo zamenio mesto lampama tako da sam prakticno dobio drugu(kao br. 2) kombinaciju samo sto su sada parovi na suprotnim kanalima, i utisci isti kao u 2. kombinacijistim sto je balans sada na nuli..Na brum nisam obracao paznju posto sam test radio pre posta ali imam utisak da je sada takodje manji, tj. cuje se tek kad zavucem glavu u bas :drinks: Kad malo bolje razmislim, imam utisak da ova nova kombinacija sada bolje radi nego ona sa starim telefunken lampama...Kako sada stvari stoje, izgleda da sam se izvuko! :angel0: Ipak ovo nije bas tako naivno, mislim, u krajnjem efektu?Zen, kad kazes sema, jel to mislis na samu topologiju ili na klasu u kojoj lampe rade il nesto trece; il sve to zajedno??Ne zameri ako sam nesto lupio, neznanje je to :aikido:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno - valjalo bi osveziti kondove u starcicu :aikido:

Vec uradjeno! Ali o tome vise drugi put..Planiram vec neko vreme da otvorim temu na forumu samo o njemu posto bi trebalo da se ispeglaju jos par detalja a ne umem sam.Nego mi treba malo vremena da skupim snagu (strpljenje). Iskreno, malo sam se umorio od oldtajmera :angel0: Hvala i:drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..shvatite to samo kao trenutak slabosti! Zelja da ga vec jednom skinem sa dnevnog reda je ipak mnogo jaca :angel0: A i samo pojacalce to zaista zasluzuje! :aikido:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...