Jump to content

Generator funkcija sa MAX038 chip-om


Sipi

Preporučeni Komentari

  • 6 months later...
  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 2 months later...

Evo, ipak se u Beogradu nasao jos jedan MAX038 chip pa je uredjaj jutros svecano pusten u rad. Nisu dzabe nahvalili na net-u ovaj chip - stvarno dobro radi, mnogo bolje od xr2206 ili prastarog ICL8038. Ugradio sam ga u staru gvozdenu kutiju od mreznog switch-a (15 x 8 x 2.5cm) tako da je vrlo kompaktan, trafo je van kutije (wallvart, 5V/300mA - bivsi punjac od bivseg aku srafcigera).

Sema je kompilacija datasheet-a, nekih sema sa net-a, uz dodato rasprezanje digitalnog od analognog napajanja i izlaznog OpAmp-a (AD828, 450V/us, 130 MHz band).

Evo seme generatora sa napajanjem:

post-20-082850600 1275730277_thumb.gif

Izgled spolja i iznutra:

post-20-072980400 1275730313_thumb.jpg

post-20-011244400 1275730349_thumb.jpg

Gde u BG ima da se kupi ovo čudo od kola?Evo datasheet za XR2206.Jako ste ga nagrdili ali kolo ide do 1MHz kao od šale i to i piše u datasheetu.Sa svim kako je dato lako može da se povuče paralela između njega i MAX-a vrlo lako.Kolika je cena MAX-a inače?

EDIT by Sipi:umesto PDF fajla datasheeta postavljen link

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde u BG ima da se kupi ovo čudo od kola?Evo datasheet za XR2206.Jako ste ga nagrdili ali kolo ide do 1MHz kao od šale i to i piše u datasheetu.Sa svim kako je dato lako može da se povuče paralela između njega i MAX-a vrlo lako.Kolika je cena MAX-a inače?

Nema po radnjama u BG - probaj kupujemprodajem.com, kupindo i sl. Mozda Guja moze da ti nabavi...

Inace, u datasheetovima pishe svashta - kupi XR2206 (680 din. u kelco.rs) pa pogledaj na sta mu lici cetvrtka na vise od par desetina kHz. Nema paralele izmedju njega i MAX038, sem sto oba nominalno pripadaju istoj vrsti IC - kao sto izmedju Yuga i Ferrarija mozes da povuces paralelu utoliko sto su oba automobili. Cenu max038 mozes da vidis na ebay-u, ali moras da racunas i sa time da lako dobijes laznjak.

BTW, nema potrebe da forum opterecujes datasheetovima koje google nudi u izobilju - ovde se trudimo da se racionalno ponasamo u odnosu na IT resurse. Ako bash hoces da pomognes, dovoljan je link.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A nisam znao kako stvari stoje za upload datasheetova :( ... srry ... doticni 2206 sam već pravio i verovao ili ne na 1MHz radi odlično.Cena mu je 400din u MG-ju ili mikroprincu .... Kelco je nakupac i uvek ima najgore cene.Naći ću negde fajlove pa ću da uploadujem da pokažem kako sam ga odradio.Ali to u topicu koji sam pokrenuo vezano samo za njega.Moguće je da je u cmos verziji i sl. ... U svakom slučaju izbaciću detalje.Inače malo sam promenio šemu od one klasične sa neta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cmos 555 ide do 1Mghz , sa XR2206 i onim šta sa njim može a šta sam lično u prethodnoj firmi postigao ja sam zadovoljan.Ako ko ima ovaj čip koji si ti koristio i hoće da proda biće mi drago da kupim.Tj. ako igde u Srbiji ima da se kupi molio bih one koji znaju gde da jave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po onome šta ja vidim četvrtka ne valja....Ali :) ... sve šta je lik trebao da uradi je da tu četvrtku progura kroz schmit-triger koji ima pragove na npr 2/3 od max izlaznog napona i tu bi dobio jako oštru i pravilnu četvrtku....Da bi imao dovoljno jak izlaz takođe je mogao da signal posle tog kola pusti kroz recimo TC429 koji se napaja recimo na 20V....i samo bi trebalo još limitiranje izlazne struje da se reši ako mu se greškom kratkospoji izlaz.A to je prosto.Upravo sve šta sam naveo biće urađeno na generatoru koji upravo sada projektujem :) .Izobličenje koje ima na trouglu je zbog prevelike amplitude.....izlazi mu blago idu u zasićenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Licno sam koristio i XR i MAX. To su cipovi namenjeni dsa rade kao generatoei funkcija sa THD za sinus vecim od 1% jer oni sinus prave uoblicavanjem trougla. MAX je naravno superiorniji a i sto ne bi bio kad je nekoliko desetina godina mladji. Sada trenutno pokusacam da kloniram jednog HAMEG-a HM8037 low distortion generator. Zaboravih da kazem. MAX038 sam nabavio u bugarskoj (Sofija je bliza nisu nego Bg) "comet electronics" imaju predstavnisvo i u Bg-u. Ne znam da li jos uvek imaju na lageru ovaj chip. Tada sam ga platio skoro 20 evra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...