Jump to content

PSM Loudspeaker Spikes


Preporučeni Komentari

Elem ne funkcionisanje dragog nam foruma nekad moze da bude i produktivno... Ispade lep dan za nabavku i malo konstruktivnog rada. Vec neko vreme razmisljam da osmislim i napravim podesive siljke (spajkove) za svoje podnostojece zvucnike. Inicijator je bio kolega Fabersa svojom potrebom da zvucnike malo bolje osigura. Moje resenje je bilo isto kao fabricko na Faberovim kutijama: 'torban' matica ukucana u dnozvucnika, dovoljno duboka rupa ispod i naravno dugi zavrtanj. Jos gore, sve ove godine me je mrzelo da odsecem heks glavu na zavrnjima :happy64: U stvari original projekat predvidja donju plocu (sa spajkovima) pa na njoj podesive zavrtnje koji ulaze u zvucnik... komplikacija.Setajuci po gradjevinskom odeljenju naleteh na par potencijalnih kandidata za "El Cheapo" resenje. Izabrao sam ovopost-9-127335334472_thumb.jpgNije cvet. Mental je :happy64::buehehe: ;)Koristi ga svako ko postavlja viseci plafon. Cena 9 din komad. Ima i duzih za nesto vise novca ali meni je ovo OK. Pocinje slaganje i osnova nosaca se goji. Zahtev je bio cvrsi nosac za zvucnik. Mislim da je ovo dovoljno cvrsto.post-9-127335359998_thumb.jpg post-9-127335362009_thumb.jpgStao sam na 8 plocica a lepo izgleda duplo vise. Mocno. Usput, skoro sve je vec izbuseno - ne moram mnogo da razmisljam. Metoda spajanja je brza i efikasna - pop zakovica. Pravilan polozaj plocica u montazi je pomagao pomocni zavrtanj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nastavak radova. Nabavio sam dva seta podesavajucih siljaka od Elemente, sasvim OK, titan boja, cena ~460 din / 4 kom.Imam krace a i malo duze siljke od drugih zv. stalkova. Vise mi odgovaraju duzi. Kutije su T/L sa otvorom na dnu te se podesavanjem razmaka od poda podesava odziv u bas podrucju)post-9-127335472508_thumb.jpg post-9-127335474703_thumb.jpgVec postojeci otvor na osnovi (5mm) samo treba prilagoditi za urezivanje navoja za 8mm siljke - spajkove.6,5mm burgija i ocas posla gotov posao. E sad ostaje malo fizicke zanimacije sa urezivanjem navoja. Pivo podmazuje :happy64:post-9-127335457182_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo brzo su svi nosaci gotovi. Navoj urezan i evo rezultatapost-9-127335557183_thumb.jpg post-9-127335551769_thumb.jpgpost-9-127335554175_thumb.jpgMontirano samo za 'slikanje'. Sledi busenje jos jedne ili dve rupe za ucvrscenje na zvucnik i bojenje crnim mat lakom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  Inicijator je bio kolega Faber sa svojom potrebom da zvucnike malo bolje osigura. slim da je ovo dovoljno cvrsto.

Где њега нађе, сад си га "Угасио".Ма шалим се добро изгледа, као за "Црног Гују"  :happy64:.дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:happy64:Eto, ima tu prostora de se co'ek igra, zamislite coskice uvis i ram za ispod zv. kutije.Ma ima da bude bolje nego Vienna Acoustics sto prave - a jedino njihovi drzaci su dopadljivi. Ostali prave camce za spasavanje oko zvucnika i dugmad ko tenis loptica. :happy64: Nastavak sledi - bojenje i fiksiranje :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoje matice sestougaone koje se ukucaju u rupu u medijapanu ili iverici i sebi urezu sestougaoni oblik dok je na kraju matice koja se pod srafom potiskuje i siri maticu unutar drveta. Ovakava matice ostaje umontirana u zvucniku i ne smeta za naknadne montaze. Mislim da takve matice deze firme koje prodaju okove za namestaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega Faber uziva :buehehe:.Moze li tacna oznaka Elementinih spajkova? Hvala!

Moze, moze. To su spajkovi SA-4(m,c,s - boja) Cak sam precerao u navodjenju cene: moji su 439 din (titanijum) a zlatni & crni 389 din :buehehe:http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=16&nivo3=164&nivo4=1644Uzeo sam i SA-8s. Jako su niski i mada i na njima ima podesavanja visine, oni ce posluziti za PC (ili PP):buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoje matice sestougaone koje se ukucaju u rupu u medijapanu ili iverici i sebi urezu sestougaoni oblik dok je na kraju matice koja se pod srafom potiskuje i siri maticu unutar drveta. Ovakava matice ostaje umontirana u zvucniku i ne smeta za naknadne montaze. Mislim da takve matice deze firme koje prodaju okove za namestaj.

Ih, da mi je asortiman od danas a volja od pre (dvocifren broj) kakva bih cuda pravio :buehehe:Evo malo nastavka. Ovako je to (nekad davno) uradjeno.post-9-127339900496_thumb.jpg To je vrsilo svoju ulogu: Lako podesavanje visine - rastojanja otvora T/L od podloske i samog poda (fine tuning) Sada ce to biti i lakse. Ovo je planirani polozaj, uslikano naravno za prikaz. post-9-127339954804_thumb.jpgKod zadnjih nogu cu moci da iskoristim torban matice (ispravite me ako gresim u nazivu) tako sto ce sada biti sa unutrasnje strane kutije. Potrebno je da izbusim samo jednu rupu u nosacu, skroz nazad, pri kraju sirokog dela. Kod prednjih necu moci - zbog dvostruke prednje. Ali zato, sto kazu, ima mesa! :buehehe: Jos jedan pogled a onda: Busi ha,ha,ha! Busi, ha,ha,ha (rece deda) :buehehe:post-9-127339956607_thumb.jpg:buehehe:PS: Strelicom je obelezeno kako je medijapan pukao prilikom zakucavanja torbana.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, kratka stanka (na forumu) prosla. Finalizacija napreduje, jedna kutija na novim nogama.post-9-067130400 1273432441_thumb.jpg post-9-028093700 1273432582_thumb.jpg post-9-057634000 1273432563_thumb.jpgZa ucvrscivanje koriscene kucne zalihe 'sta se nadje'. Popravicemo to, sutra je radni dan. Vazno je da je dobro drzi, da se kutija dobro oseca na svojim nogama. I dobro busi parket! Zakrivljeni vrhovi plocice su savrseni za drzac buduce ukrasne maske. Buduci 'brand name' :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...