Jump to content

Amp & Preamp by Sax


чика-Брка

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

kolega gidjga.jelen pivo je kao solid state - nevolem.pijem kad bas moram, u gostima ...jelen pivo sam pio i solid state sam voleo dok sam bio mladji. :happy64: sad sam stariji i mudriji.nego da se manemo oftopika. na pameti mi je jedan projekat - integralnocevno pojacalo. 2x EL84, 1x ECC82, 2xECC83. 5x line (podesivo) i mm riaa. sta mislis rodjo o tome? reci dal' sam poludio. :happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne, dragi kolega & administratoru.mislio sam integralni SE 5W sa 2x EL84 & ECC82, a mm riaa sa 2x ECC83.semu rije mi je dao nas zajednicki drug, a moj komsija i nekadasnji guruzoran. ideja da napravim paklenu napravu mi je pala napamet jer mi je zokidavno dao jednu lepu drvenu kutiju sa odlicnom aluminijumskom sasijom od nekog bog te pita kog pojacala. iskopah je slucajno, trazeci nesto sasvimdrugo. tako to biva.izlaz bi bio sasvim klasika, 5x line podesivo, a riaa, to jest ECC83 biobavezno grejao DC. nista spektakularno, ali mislim da bi 5W vrlo lepogzvuka sa svirajkama i 5 podesivih ulaza sa mm rijom bili sasvim dovoljniza kucno slusanje. a u daljoj buducnosti sledi integralni PP sa EL34.ali otom potom.evo i seme izlaza i mm rije. mislim da ostalo ne treba posebno objasnjavati. :happy64:

post-357-127319036939_thumb.jpg

post-357-127319037921_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Saxe, jesi probao vec tu semu za phono preamp? Pitam zato sto ce prva trioda biti previse opterecena impedansom pasivne RIAA mreze. Probaj, kad vec imas cevki na izbor, da prvi pojacavacki stepen bude sa manjom izlaznom impedansom (veca struja, manji Ri, manji R za anodni load) ili da buffer-ujes pojacavacku triodu od RIAA mreze. U svakom slucaju cuces razliku... :happy64::happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probano.ova rija je pravljena mnogo puta, mada je u originalu sa 6SL7GT.sema je od mog druga i komsije i bivseg gurua zokija.neki stavljaju ECC 82 i ECC 83 ili 6SN7GT i 6SL7GT.po meni je zvucno najbolja i omiljena rija sa EF86 - modifikacijaquad-a. ona za razliku od ove nije za pocetnike, jer EF86 ume gadnoda za..bava ponekad, zavisno od komada do komada. :happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kolega gidjga.jelen pivo je kao solid state - nevolem.pijem kad bas moram, u gostima ...jelen pivo sam pio i solid state sam voleo dok sam bio mladji. :happy64: sad sam stariji i mudriji.nego da se manemo oftopika. na pameti mi je jedan projekat - integralnocevno pojacalo. 2x EL84, 1x ECC82, 2xECC83. 5x line (podesivo) i mm riaa. sta mislis rodjo o tome? reci dal' sam poludio. :happy64:

Ma kakvi poludeo!Ovo je DIY forum i svaki projekat je dobrodošao!Prvo mi reci ovaj izbor cevi je zato što ih imaš ili si želeo baš njih?Pitam to iz razloga što sam ja uvek pre za neku egzotičniju cevku nego za el84 ili el34-kad već radiš nek ide do kraja.Što se tiče šema :Riju treba probati i odlučiti se za pravu .Pominješ riju EF86 da je za..bana ,a ja mislim da je svaka za..bana i čovek treba dobro da se odvoji od stvarnosti :buehehe: da bi je načinio valjano.Što se tiče ampa ,da li si siguran da je pola ecc82 dovoljno i drugo onih 100 oma sa g2 ja bih spojio sa anodom.Najveća zamerka po meni je veliki broj sprežnih ,koliko videh kada imla pročita zapis on prolazi kroz četiri sprežna do zvučnika ,mislim da ih treba izbeći tamo gde se to može.Zašto tantali u katodama? ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rode moj, nije ono 100 oma na g2, vec 1k. klasican pentodni spoj.necu ga stavljati na anodu, vec na Ub.a da li je polovina ECC82 dovoljna - ima i viska gaina.sto se tice blokova, bice izbegnuti tamo gde moze.poceo bi sa izgradnjom za dan-dva, ali me j..e alumin. ne mogu danadjem odgovarajucu debljinu i dimenzije. mada i klirit ili plexiglaspiju vodu. rec je o prednjoj i zadnjoj ploci. kutija i sasija su vrlo lepi i fukncionalni, ali prednja i zadnja ploca su katastrofa. pa sadizmericu, i postovati u oglasima, mozda neko ima + da mi isece. :happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rode moj, nije ono 100 oma na g2, vec 1k. klasican pentodni spoj.necu ga stavljati na anodu, vec na Ub.a da li je polovina ECC82 dovoljna - ima i viska gaina.sto se tice blokova, bice izbegnuti tamo gde moze.poceo bi sa izgradnjom za dan-dva, ali me j..e alumin. ne mogu danadjem odgovarajucu debljinu i dimenzije. mada i klirit ili plexiglaspiju vodu. rec je o prednjoj i zadnjoj ploci. kutija i sasija su vrlo lepi i fukncionalni, ali prednja i zadnja ploca su katastrofa. pa sadizmericu, i postovati u oglasima, mozda neko ima + da mi isece. :happy64:

pa zar u tolikom Bijogradu nema klirita?Imaš u Zemunu Galenikinu prodavnicu možeš da kupiš klirit uraznim bojama,debljinama i dimenzijama
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

videcu sta i kako. ne moraju prednja i zadnja ploca da buduobavezno od alumina. klirit ili pleksiglas od 5mm piju vodu.polako. nesto cu naci. i onda prestajem da se bakcem sa kutijama.prelazim na sasije. :happy64:

sve zavisi samo od tebe !kako god rešiš!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...