Jump to content

Vezivanje mase


misa

Preporučeni Komentari

Pravim aktivne kutije, a pojacala ce biti u kutiji zajedno sa skretnicama, pa imam dilemu kako da vezem mase skretnica i pojacala. U attachment-u je uproscena sema raznih veza masa, akcenat je bacen na problem vezivanja mase. Nadam se iz slika da je jasno na sta sam mislio i u kakvim sam dilemama.Molio bih sede i one druge glave za savet.Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

tonske mase su tonske mase , dakle - na tvojim crtezima sve treba da ima jednak simbol

uzemljenje je rezervisano za kutiju uredjaja ;

obicno se stavlja jedan NTC od 10-15 oma izmedju tonske mase ( centralne tacke ) i kucista .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Potreban mi je savet u vezi povezivanja mase. Naime, u pitanju je preamp, ima dva transformatora( trafo ima nezavisne sekundare), cetiri grec-a, dve plocice napajanja i dve plocice preamp-a. Dakle dual mono konfiguracija. Za prvu pomoc cu ga povezati na stereo pojacalo, jedan trafo sa zajednickim srednjim izvodomm jednim grec-om i elektrolitima za oba kanala. Da li mase da budu odvojene ili ih moram povezati zajedno? Zna li neko?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U svakom slucaju ces napraviti krug mase sa takvom konfiguracijom. Treba da se pozabavis ostalim ozicenjem unutar preampa da ti masena petlja bude sto manje povrsine. Dual mono konfiguracija nece zatvoriti petlju mase ako ti je i amp dual mono

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potreban mi je savet u vezi povezivanja mase. Naime, u pitanju je preamp, ima dva transformatora( trafo ima nezavisne sekundare), cetiri grec-a, dve plocice napajanja i dve plocice preamp-a. Dakle dual mono konfiguracija. Za prvu pomoc cu ga povezati na stereo pojacalo, jedan trafo sa zajednickim srednjim izvodomm jednim grec-om i elektrolitima za oba kanala. Da li mase da budu odvojene ili ih moram povezati zajedno? Zna li neko?

Prema mom iskustvu najbolje ti je mase lijevog i desnog kanala povezati unutar preampa neposredno kod gretzova i još jednom kod chincheva. Tako se petlja uzemljenja neće širiti kroz interkonekte.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prema mom iskustvu najbolje ti je mase lijevog i desnog kanala povezati unutar preampa neposredno kod gretzova i još jednom kod chincheva. Tako se petlja uzemljenja neće širiti kroz interkonekte.

Samo u slucaju da su interkonekti jedan do drugog a ne na razlicitim krajevima kutije
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U svakom slucaju ces napraviti krug mase sa takvom konfiguracijom. Treba da se pozabavis ostalim ozicenjem unutar preampa da ti masena petlja bude sto manje povrsine. Dual mono konfiguracija nece zatvoriti petlju mase ako ti je i amp dual mono

Prvobitno sam zamislio da imam i boju tona(bas i visoki) ali to komplikuje stvari, hocu to da stavim u preamp ali cu videti da li cu se izboriti sa rasporedom unutar kutije...Takodje, selektor signala(pomocu releja) ce biti u kutiji.@zboticImam dva trafoa i svaki trafo ima nezavisne sekundare ciji se vodovi mase ne spajaju odmah posle greceva, vode se skroz na kraj plocice do pad-a mase kondenzatora na izlazu(isto je i za minus vod), pa se tek onda mase spajaju u zajedniku tacku i odatle uzimam masu za dalje ozicenje. tako je uradjena plocica simetricnog napajanja a ja ih imam dve. Da uzimam mase sa te zajednicke tacke i tako spajam sa drugom plocicom napajanja?Sta znam, nisam jos uvek odlucio da li ce interkonekti biti radvojeni ili ce biti jedan do drugog. Mada, kada malo razmilim, mozda cu ih razdvojiti, primera radi u sredini da budu ulazni cincevi a sa strane izlazi, kod svake strane po dve rupe i mogu da biram razdvajanje ili ne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam je li mi pred očima prava slika kako si to izveo, ali ja bih spojio te dvije centralne točke pazeći da veza bude što kraća. Još bolje bi bilo iz te dvije formirati treću točku koje je jednako udaljena i da to bude star ground za oba kanala. Nekad nema pravog rješenja bez eksperimenta, ali neka sve ostane jako simetrično. Tako je vjerojatnost loših pojava najmanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...